Plazh me Mengjes + Darke ne CANJ
Hotel MONTENEGRO Canj 4 Yje, ne vijen e pare te plazhit

PERIUDHA 2 Qershor – 2 Korrik
4 Dite (3 Nete) — Cmimi 174€
5 Dite (4 Nete) — Cmimi 232€
6 Dite (5 Nete) — Cmimi 290€
7 Dite (6 Nete) — Cmimi 348€
PERIUDHA 3 Korrik – 31 GUSHT
4 Dite (3 Nete) — Cmimi 204€
5 Dite (4 Nete) — Cmimi 272€
6 Dite (5 Nete) — Cmimi 336€
7 Dite (6 Nete) — Cmimi 400€
PERIUDHA 1-10 SHTATOR
4 Dite (3 Nete) — Cmimi 174€
5 Dite (4 Nete) — Cmimi 232€
6 Dite (5 Nete) — Cmimi 290€
7 Dite (6 Nete) — Cmimi 348€

PROGRAMI I DETAJUAR

RRETH HOTELIT

Plazh i Canj-it eshte perla e Rivieres Malazeze. Me nje plazh me guralece dhe ujin e kristalt blu, Canji te ngjason me bukurin e jugut tone si Jal dhe Himar. Nje lum qe buron nga malet perball ndan plazhin ne dy gjysma, dhe gjelberimi rrethuese i jep me shume bukuri natyres te qytezes.
Gjithashtu pak km me tutje mund te vizitoni Plazhin e Mbretereshes (vajtie – ardhje behet behet vetem ma varka dhe kushton 3-5€). Plazhi i Mbretereshes se Canj, eshte nje gji i virgjer me nje bukuri te rrallë, nje plazh unikal i Rivieres Malazeze qe duhet te vizitohet nga ju
Në gjirin pranë hotelit ofrohen edhe sporte ujore si jet-ski, paraglading, flyboard, banana ride, shetitje me motoskaf, etj … ndërsa ofrohet edhe shërbimi me qera i makinave, motorëve dhe biçikletave.
Hotel Montenegro perbehet nga 5 godina, ku 2 godina jane te standartit me 4 yje dhe 3 godina jane te standartit 3 yje.
Akomodimi per klientet tone do te jete ne godinen e standardit 4 yje: Godina Lux 4 yje
GODINA LUX 4 Yje: Disponon dhoma dyshe (2 shtretër tek të bashkuar); dhoma treshe (2 shtretër tek të bashkuar + sofa bed). Disa dhoma në katin e 1 të godinës nuk disponojnë ballkon. Godina është 7 kateshe dhe disponon ashensor. Në ambjetin e saj të jashtëm godina disponon pishinë e cila është e përfshirë në cmim përdorimi i saj. Mëngjesi dhe Darka konsumohen në restorantin kryesor te hotelit (20m distancë), e lokalizuar ne godinen Montenegro 3.

TRANSFERTA NGA 6 QYTETE

Transferta me autobuz komod turistik, me nisje te garantuar 4 here ne jave cdo dite  te hene, te merkure, te shtune, te diele si me poshte

 

MUAJI KORRIK:
Nisje : 1 Korrik / 2 Korrik / 3 Korrik / 5 Korrik / 8 Korrik / 9 Korrik / 10 Korrik / 12 Korrik / 15 Korrik / 16 Korrik / 17 Korrik / 19 Korrik / 22 Korrik / 23 Korrik / 24 Korrik / 26 Korrik / 29 Korrik / 30 Korrik / 31 Korrik
MUAJI GUSHT:
Nisje : 1 Gusht / 2 Gusht / 3 Gusht / 5 Gusht / 6 Gusht / 7 Gusht / 9 Gusht / 12 Gusht / 13 Gusht / 14 Gusht / 16 Gusht / 19 Gusht / 20 Gusht / 21 Gusht / 23 Gusht / 26 Gusht / 27 Gusht / 28 Gusht / 30 Gusht
MUAJI SHTATOR:
Nisje : 2 Shtator / 3 Shtator/ 6 Shtator

 

TIRANA: Nisje ora 6:00 nga sheshi piazza mbrapa muzeut kombetar — cmimi 20€
DURRES: Nisje ora 5:00 nga pallati sportit — cmimi 20€
SHKODER: Nisje ora 7:30 nga ura Bunes (karburat Luani) — cmimi 20€
PRISHTINE: Nisje ora 4:00 nga parku autobuzave — cmimi 35€
FERIZAJ: Nisje ora 3:00 nga qendra tregtare Village — cmimi 35€
PRIZREN: Nisje ora 5:30 nga parku autobuzave — cmimi 35€

ESKURSIONET

Gjate qendrimit tuaj ne hotel, stafi i agjensise do te organizoje eskursione te ndryshme, duke mundesuar jo vetem qendrimin ne plazh por vizita dhe shetitje ne Kotor, Porto Montenegro, Dubrovnik dhe lundrimi me varka ne gjirin e Kotorit.

➤ DUBROVNIK:

Cdo dite marte dhe dite te premte  (Cmimi person 40€ transferta me autobuz + guida)

Ne mengjes ne shoqerine e guides nisemi nga hoteli drejt Dubrovnikut (2 ore larg)
Ne shoqerine e guides do te viziojme qytetin e mrekullueshem te Dubrovnikut, i cili cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut.  Raguza (emri i vjeter i Dubrovnikut) ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.
Vizita perfshin:
Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio,  Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit. Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001.

Kthimi ne hotel pasdite

 

➤ KOTOR – PORTO MONTENEGRO:

Cdo dite te merkure dhe dite te shtune  (Cmimi person 20€ transferta me autobuz + guida)
Pas drekes ores 14:00 nisemi per te vizituar qytetin e Kotorit. Ne shoqerine e guides vizitojme kalane trekendore te Kotorit, duke pershkruar qytetin e vjeter ne rrugicat e gurta. Do te shikojme shtepi te ndryshme ne brendesi te kalase me stema familjesh feduale te gdhendura ne portat e shtepive, dhe katedralen e bukur te Kotorit.  Shetijta ne qytetin e vjeter mund te vazhdoje duke ecur mbi muret e kalase, ose duke u ngjitur ne shtegun e vjeter qe te drejton ne majen e Kalase ku ndodhet citadela, pallati mbreteror i sundueseve te Kotorit (ku nder to permendin edhe mbretereshen Teuta). Pas vizites ne Kotor udhetojme drejt Porto Montenegros. Vizite e portit me lluksoz ne Malin e Zi dhe te jahteve te shumta te ankoruara. Kthimi ne hotel pasdite.

 

➤BUDVA – ISHULLI HAWAI ME TRAGET:

Cdo dite te marte, dite te enjte dhe dite te shtune  (Cmimi person 30€ anija + guida)
*Pas mengjesit ne hotel, nga moli i Canj fillojme aventuren tone blu duke lundruar me anije nga Canj ne Budva. Mberritja ne Budva vizite e qytetit te vjteter te Budvas ne shoqerine e guides.
Me do do te lundrojme ne ishullin Shen Nikolla, i cilesuar ndryshe edhe si Ishulli “HAWAI”. Kohe e lire per plazh ne ishull.

Pas plazhit ne “Hawai” lundrojme drejt Shen Stefanit. Gjate lundrimit Budva – Shen Stefan mund te shijojme dreken e paketuar nga hotelit ne anije. Mberritja ne She Stefan dhe kohe e lire per plazh afer ishullit, ku ju ftojme te hidheni nga anija dhe ujin e kristalt te Adriatikut.

Vazhdimi aventures tone blu, ne plazhin e Mbretereshes. Kohe e lire per plazh dhe me pas kthimi ne Canj

(Per realizimin e eskursionit ne Hawai dhe Budva me anije duhet te plotesohet nje minimum grupi ne menyre qe te realizohet)

NË ÇMIM PËRFSHIHET NË ÇMIM NUK PËRFSHIHET
1) Akomodimi në HOTEL MONTENEGRO 4 Yje, ne vijën e parë të plazhit a. Shezlloni ne plazh
2) Shërbimi në Mëngjes dhe Darkë b. Drekat
3) Shezllonet e Pishines c. Taksa lokale 1.30€ nata/person paguhet ne recepsion nga klienti ne momentin e check in
4) Asistenca nga stafi i agjensisë gjatë qëndrimit në hotel d. Transferta në hotel sipas qyteteve përkatëse

 

SHENIME:

►Duhet të dini se:

????????????

DOGANA

➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë ose kartë Identitetit me vlefshmëri minimumi 3 muaj

——————————————————

POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT

➤ Fëmijët deri në moshën 11.99 vjeç per akomodim me 2 te rritur ne dhome përfitojnë 50% ulje

 

——————————————————

INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person

► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar

► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.

► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar

Loading

©2017-2023 KINGS TRAVEL