KORRIK: 15-20,  €499 – HOTEL MESSONGHI BEACH RESORT 4*  ( ALL INCLUSIVE )

29 GUSHT – 3 SHTATOR,  €455 – HOTEL MESSONGHI BEACH RESORT 4*  ( ALL INCLUSIVE )

POLITIKAT E FËMIJËVE

  • FEMIJA I PARE 0 DERI NE 10.99 VJEC PAGUAN€100 (KUR SHOQEROHET ME 2 TE RRITUR)
  • FEMIJA I DYTE 0 DERI NE 10.99 VJEC PAGUAN 50% te cmimit per te rritur (KUR SHOQEROHET ME 2 TE RRITUR)
POLITIKAT E FËMIJËVE
• FEMIJA I PARE 0 DERI NE 11.99 VJEC PAGUAN €100 ( KUR SHOQEROHET ME 2 TE RRITUR )
• FEMIJA I DYTE 0 DERI NE 11.99 VJEC PAGUAN  50% te cmimit per te rritur  ( KUR SHOQEROHET ME 2 TE RRITUR )
Programi I detajuar:
Dita e pare:
► Nisja nga Tirana ne oren 23:00 ( 1 dite para dates se nisjes )► Nisja nga Durresi ne oren 23:30Në oren 23.00, starton udhëtimi për në Korfuz nëpërmjet Igumenices me autobuz dhe traget. Mbërritja në Korfuz.Dita e Parë:
Mbërritja në Korfuz rreth orën 12.00 Me pas drejtohemi drejt hotelit. Akomodimi ne hotel. Kohe e lire per te shfrytezuar facilitetet ne ambientet e hotelit. Konusmimi darkes ne hotel . Pas darkes qendrim i lire.
DITA E DYTE
Mengjesi ne hotel. Vizite & plazh ne Paleokastritsa .Rruges ndales ne fabriken e pijeve dhe likereve ” Koum Kouat”.Qendrimi per plazh deri ne pasdite dhe sipas deshires vizite ne akuariumin & manastirin e Paleokastritses .Kjo shetitje extra ka nje kosto prej  €15/personi dhe ralizohet me pjesmarrje minimale 20 persona dhe shoqerohet me guide lokale. Kthimi ne hotel . Darka ne Hotel .
Shenim : Ne rastet kur gjate vaktit te drekes do te jeni ne plazhet jasht hotelit , mund te merrni LUNCH BOX nga hoteli .Porosine per LUNCH BOX duhet ta beni nje dite para ne recepsion sebashku me shoqeruesin e grupit.
DITA E TRETE
Mengjesi ne hotel . Vazhdimi i udhetimit per ne portin kryesor te Korfuzit ku do te startojm udhetimin me anije per te bere vizite dhe plazh ne ishujt fantastik PAXOS – ANTIPAXOS .Ne kete shetitje te mrekullueshme do te kemi mundsi te bejm vizite ne shpellat blue te Ipapajas dhe Ahai .
Vizite Panoramike ne shkembinjte e bardhe te Erimitis. Plazh ne ujerat fantastike te Antipaxos ne Paradise Beach . Me pas ndales fshatin Gaios per shetitje , plazh dhe konsumimin e drekes .( Kjo shetitje mrekullueshme ka kosto extra 35 euro p/person dhe ralizohet me pjesmarrje minimale 20 persona dhe shoqerohet me guide lokale. )
Kthimi ne hotel rreth pasdites . Darka ne hotel .Qendrim i lire.
DITA E KATERT
Mengjesi ne hotel . Plazh , argetim dhe qendrim all inclusive ne resort.
DITA E PESTE
Mengjesi ne hotel . Plazh , argetim dhe qendrim all inclusive ne resort.
DITA E GJASHTE
Mengjesi ne hotel. Plazh ne hotel.Kthimi për ne Shqiperi nga Igumenica . Mbërritja në Tiranë ne darke .
NË ÇMIM PËRFSHIHET NË ÇMIM NUK PËRFSHIHET
Transporti me automjet komod Hyrja në monumente dhe muzeume.
Akomodimi sipas hoteleve përkatëse Gjithcka e papërmendur me sipër.
Shoqërues shqiptar BILETA E TRAGETIT IGUMENICE-KORFUZ-IGUMENICE (€13)
All inclusive ( mengjes+dreke+darke+pije ) Taksa lokale €3 per dhome/nate hotel 4*
Perdorimi falas i pishinave. Shëtitjet me anije, €35 per person
SHEZLLONET NE PISHINE ( SIPAS DISPONUESHMERISE) Transferte ne Paleokastritsa ( Opsionale €15 )
INFORMACIONE RRETH REZERVIMIT
POLITIKAT E FËMIJËVE• FEMIJA I PARE 0 DERI NE 11.99 VJEC PAGUAN €200 ( KUR SHOQEROHET ME 2 TE RRITUR )• FEMIJA I DYTE 0 DERI NE 11.99 VJEC PAGUAN €350 ( KUR SHOQEROHET ME 2 TE RRITUR )• MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.
►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR, DHE ANASJELLTAS.
►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 20  DITE PARA NISJES.
►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.
► NE RAST ANULLIMI KLIENTI NJOFTOHET 7-10 DITE PARA.
CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.
INFORMACIONE RRETH HOTELIT
PROGRAMI ALL INCLUSIVE ( Per hotel Messonghi )➤ MENGJESI: 7:00 – 9:30➤ APERITIV: 10:30 – 12:00 (kafe, caj, embelsira dhe biskota)➤ DREKA 12:30 – 14:30➤ APERITIV: 16:00 – 18:00 (kafe, caj, embelsira dhe biskota)➤ DARKA: 18:00 – 20:00Gjate shijimit te vakteve (mengjes + dreke + darke) sherbehet birre kriko, vere, pije j0-alkolike, uje mineral➤ PIJET E NGROHTA, PIJET E FTOHTA (Alkolike & Jo-Alkolike), AKULLORE: 10:00 – 23:00PIJET E NGROHTA: Kafe Filter dhe CajPIJET E FTOHTA: Birre Kriko, Vere, pije jo-alkolie, pijet alkolike vendaseFACILITETE• WI-FI – PA PAGESE.
• AJER I KONDICIONUAR PA PAGESE.
• SHEZLLONET E PISHINES TE PERFSHIRE NE CMIM (NE BAZE TE DISPONUESHMERISE).
• SHEZLLONET NE PLAZH JANE ME PAGESE EXTRA.

Loading

©2017-2023 KINGS TRAVEL