Telefono +355698088854
DATAT E UDHETIMEVE :
MAJ: 25-28:
€139 HOTEL IKAROS
€149 HOTEL ALEXANDER THE GREAT
QERSHOR: 1-4:
€159 HOTEL IKAROS
€179 HOTEL ALEXANDER THE GREAT
Programi I detajuar:
Dita e pare:
TIRANE – ZAKYNTHOS.
Nisja nga Tirana ne oren 22:00 ne darke nje dite para dates se nisjes .Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Kalimi I doganes ne piken kufitare Kakavije. Pas kalimit te kufirit do te perdorim autostraden IONIAN ROAD e cila lidh qytetin e Janines me qytetin e Patres per te shkuar me pas drejt portit te Kilinit ku do te marrim tragetin per ne Zakynthos. Rreth drekes mberritja dhe akomodimi ne hotel. Pushim. Pas konsumimit te darkes vizite ne qender te sheshit Solomos .
Dita e Dyte:
NAVAGIO BEACH ( Shipwreck Beach ).
Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit marrim anijen qe ben shetitjen rreth e qark gjithe ishullit te Zakynthos, ku vizitohen: Shpella e Delfinave, Fytyra e Poseidonit e gdhendur ne Shkemb, Navagio Beach (Plazhi me I famshem I ishullit), Shpella Blu, Shpella Keri, Xyriai (plazh kurativ), Porti San Nikola, Tsivili. Kjo shetitje e mrekullueshme mbaron rreth ores 17:00 dhe ka nje kosto extra prej 35 euro per person. Kthimi ne hotel. Mbremje e lire.(Personat qe nuk kane deshire te jene pjesmarres ne udhetimin me anije mund te shfrytezojne plazhin afer hotelit)
Dita e Trete
ISHULLI I BRESHKAVE CARRETA – CARRETA.
Mengjesi ne hotel. Me pas nisemi per tek anijet qe bejn lundrime te dedikuara per tek ishulli I breshkave .Pervecse tur rreth ishullit Marathonisi per te pare breshkat Carreta Carreta ( Simboli i ishulit te Zakynthos ) gjithashtu ne ate vend fantastic kemi mundesi qe te bejm edhe plazh.Anija per ne ishullin e breshkave ka kosto extra 20 euro per person. Kthimi ne hotel.  Pasdite e lire.
Dita e Katert:
ZAKYNTHOS – TIRANE.
Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Shqiperise, perseri nepermjet autostrades IONIAN ROAD. Kthimi per ne Tirane me ndalesa te shkurtra gjate rruges.
►Shenim: Personat qe nuk zgjedhin te kryejne udhetimet opsionale mund te shfrytezojne facilitetet e hotelit (pishine dhe plazhet afer tyre)
INFORMACIONE RRETH HOTELEVE
Hotel Alexander The Great 4*Hotel Alexander gjendet në qendër të Laganas, pranë bareve dhe restoranteve. Vendodhje ideale për personat që preferojnë pushime aktive gjithashtu dhe gjatë mbrëmjes. Plazhi më I afërt është vetëm 250 metra nga hoteli. Përfshin 185 dhoma, 1 ndërtesë, 3 kate, 3 ashensorë, recepsion 24h; restorant, kuzhinë greke, 2 bare: në holl dhe pranë pishinës; exchange, dyqan suveniresh, tarracë me pamje nga pishina, parkim makinash. Të gjitha dhomat kanë një TV, frigorifer, telefon, kutinë e sigurisë, peshqirët, ajrin e kondicionuar dhe një ballkon ose verandë.I sugjeruar per cifte.AJER I KONDICIONUAR – FREE
WIFI – FREELinku i hotelit: https://www.alexanderhtl.gr/Ikaros Hotel 3*Hoteli ideal buxhetor. Hotel Ikaros përfshin tre ndërtesa të ndara me 100 dhoma të dekoruara bukur të shpërndara në të gjithë ndërtesen. Të gjitha dhomat ofrojnë një tualet, ajër të kondicionuar, frigorifer. Hoteli ndodhet rreth 5 minuta ecje nga plazhi Laganas  dhe fare prane nga qendra e Laganas ku ndodhen baret, restorantet si edhe lokalet e nates. Pishina e madhe është e vendosur në qendër të hotelit dhe për të vegjlit ka edhe pishinë për fëmijë. Shezllonet dhe çadra falas për mysafirët janë gjithashtu në dispozicion. Dhoma rekreative ofron aktivitete duke përfshirë ping-pong dhe bilardo. Nderkohe, po aty gjendet dhe bari dhe restoranti I hotelit ku sherbehet koncepti All Inclusive. I sugjeruar per familjare dhe çifte.
AJER I KONDICIONUAR – FREE
WIFI – FREELinku i hotelit: http://www.ikaroshotel.gr/index.html
SHENIME
POLITIKAT E FEMIJEVE.
Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:1 FEMIJE NGA 0-2.99 VJEC – FALAS.FEMIJET NGA 3-11.99 50% ULJE.►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.
►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 20 DITE PARA NISJES.
►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.► CMIMI I BILETES E TRAGETIT ( Kyllini – Zakynthos – Kyllini ) NE RAST SE NDRYSHON PER SHKAK TE RRITJES GLOBALE TE NAFTES DO TE PARAQITET NE KOHE REALE.► REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EXTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, VENDET E TRETA KANE KOSTO 5 EURO/PERSON NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE.PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.►TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)

Loading

©2017-2023 KINGS TRAVEL