• Mengjes+Darke

Description

PLAZHET QE VIZITOJME
🔹Glifada
🔹Paleokastritsa
🔹Agios Gordo
🔹🔸lundrim me traget ne Paxos – AntiPaxos
🔹Ermones
🔹Akuaparku “Corfu AquaLand”
🔸Vizite ne qytetin Kelkyra

👉Akomodim ne HOTEL BINTZAN INN 3 Yje ne KORFUZ i cili ndodhet prane plazheve Phaliraki dhe Benitses,
👉👉Hoteli posedon edhe pishine
👉MENGJESI DHE DARKA
👉👉Lundrim me Traget dhe plazh ne ishujt PAXOS – ANTIPAXOS

▶▶▶▶ ◀◀◀◀
👉 KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME 👇

Nisje 14 KORRIK  – 6 Dite PLAZH – CMIMI €235
Nisje 21 KORRIK  – 6 Dite PLAZH – CMIMI €235
Nisje 28 KORRIK  – 6 Dite PLAZH – CMIMI €245
Nisje 4 GUSHT  – 6 Dite PLAZH – CMIMI €245
Nisje 11 GUSHT  – 6 Dite PLAZH – CMIMI €245
Nisje 18 GUSHT  – 6 Dite PLAZH – CMIMI €245
Nisje 25 GUSHT  – 6 Dite PLAZH – CMIMI €235

 

▶Itinerari i detajuar i udhetimit
👇
👇👇
DITA 1: TIRANE – KORFUZ (Plazh ne Glifada)
Nisja nga Tirana ne mengjes ne oren 00.15.
Ndalesa te shkurtra rruges. Kalimi i kufirit nga pika kufitare e Qafe Botes (Sarande) per te vazhduar me pas drejt Igumenices nga ku me traget do te lundrojme per ne ishullin e Korfuzit
Pas mberritjes ne Korfuz, akomdomi ne hotel Bintzan Inn 3 Yje.
Pas akomodimit transferta ne plazhin Glifada (15 km larg hotelit).
Kohe e lire per plazh der pasdite dhe kthimi me pas ne hotel
Darka ne restorantin e hotelit.
************************
(Personat qe nuk do te deshirojne te ndjekin plazhin e sugjeruar nga Ne, mund te qendrojne ne hotel per te bere plazh ne pishinen e hotelit ose plazhet afer hotelit)

DITA 2: KORFUZ (Plazh ne Paleokastritsa)
Pas mengjesit ne hotel, sugjerojme nje Vizite & plazh ne Paleokastritsa (24 km larg nga hoteli)
Gjate rruges ndales ne fabriken e pijeve dhe likereve ” Koum Kouat”.
Qendrimi per plazh deri ne pasdite dhe sipas deshires vizite ne akuariumin & manastirin e Paleokastritses .
Kthimi ne hotel dhe darka ne restorantin e hotelit.
Pas darke vizite ne qender te Korfuzit, Sheshi Venecian( i cilesuar si nje nga sheshet me te medhaja ne Greqi ) , Kalaja e vjeter Paleo Frouria, etj.
************************
(Personat qe nuk do te deshirojne te ndjekin plazhin e sugjeruar nga Ne, mund te qendrojne ne hotel per te bere plazh ne pishinen e hotelit ose plazhet afer hotelit)

DITA 3: KORFUZ (Plazh ne Agios Gordios)
Mengjesi ne hotel.
Pas mengjesit sugjerojme ti bashkoheni turit per ne plazhin  Agios Gordios (14 km larg nga hoteli)
Qendrim per plazh deri ne pasdite ne Agios Gordios.
Pasdite kthimi ne hotel, dhe darka ne restorantin e hotelit.
*Me pas transferohemi ne portin e qytetit per Boat Party me Dj per 4 ore. 
Ne oren 20:00 do te fillojme festen duke lundruar per ne brigjet e fshatit Gouvia, ne Eva Palace hotel, per te vazhduar ne ishujt Vidos dhe Faliraki rreth mureve te kalase se vjeter ku do te shijojme perendimin e diellit. Me pas ankorojme ne Club Natique of Corfu ku do te vazhdoje party deri ne mesnate. Kthimi ne port ne oren 24:00 dhe transferta me autobuzin e agjensise ne hotel.
************************
(Personat qe nuk do te deshirojne te ndjekin plazhin e sugjeruar nga Ne, mund te qendroje ne hotel per te bere plazh ne pishinen e hotelit ose plazhet afer hotelit)

DITA 4: KORFUZ (Paxos – Antipaxos, plazh dhe lundrim me traget)
Pas mengjesit ne hotel, kjo dite do te jete e dedikuar per te vizituar ishjt Paxos – Antipaxos.
Ne oren 8:10 do te largohemi nga hoteli per te udhetuar per ne portin kryesor te Korfuzit ku do te startojme udhetimin me anije per te bere vizite dhe plazh ne ishujt fantastik PAXOS – ANTIPAXOS. Ne kete shetitje te mrekullueshme do te kemi mundesi te bejme vizite ne shpellat blu te Ipapajas dhe Ahai .
Vizite Panoramike ne shkembinjte e bardhe te Erimitis. Plazh ne ujerat fantastike te Antipaxos ne Paradise Beach . Me pas ndalese ne fshatin Gaios per shetitje , plazh dhe konsumimin e drekes .
Kthimi ne port pasdite rreth ores 19:00 dhe me pas kthimi ne hotel.
Darka ne restorantin e hotelit.
************************
(Personat qe nuk do te deshirojne te ndjekin turin me anije mund te qendroje ne hotel per te bere plazh ne pishinen e hotelit ose plazhet afer hotelit)

DITA 5: KORFUZ (Plazh ne AquaParkun “AQUALAND” dhe vizite ne pallantin e Sisit)
Mengjesi ne hotel.
Kete dite do te jene dy opsione per te shijuar plazhin ne Korfuz
AQUALAND: Pas mengjesit vazhdojme udhetimin drejt AquaParkut me te madh te Korfuzit “AQUALAND” (11 km larg hotelit). I ndodhur vetem 11 km larg hotelit, eksperienca ne AquaLand eshte per tu mos u humbur. I dizenjuar nga e njejta studio arkitekturore qe ka dizenuar Disneys Park neper bote, me nje siperfaqe prej 75000 m katror, AquaLand posedon rreth 36 rreshkitese uji dhe 15 pishina dhe xhakuzi.
Kohe e lire per tu argetuar ne AquaLand deri rreth ores 16:40
ERMONES: Klienet qe nuk do te deshirojne te vizitojne akuaparkun, autobuzi do te vazhdoje udhetimin ne plazhin Ermones (vetem 6 km larg akuaparkut). Ne Ermones do te jete ndalesa e fundit. Kohe e lire per plazh ne deri ne 16:30 dhe nisja me pas per ne hotel.
PALLATI MBRETEROR I SISIT: Gjate rruges per hotel do te vizitojme pallatin mbreteror te Sisit, vizita e te cilit rekomandohet per tu mos u humbur.
Kthimi ne hotel.
Darka ne restorantin e hotelit.
Pas darke si nata e fundit se bashku, transferoheni ne qytetin e Korfuzit. Kohe e lire per te shetitur ne bulevardin e qytetit.

DITA 6: KORFUZ – TIRANE
Mengjesi ne hotel.
Pas mengjesit, transferohemi ne portin e Korfuzit ku me traget lundrojme drejt Igumenicës.
Vazhdimi i udhetimit me pas me autobuz drejt doganes se Qafë Botës (Sarande) dhe me pas per ne Tiranë.
Ndalesa gjate rruges per kafe dhe mberritja ne Tirane ne darke.

 

►Duhet te dini se:
👇👇👇
——————————————————-

✅ – Ne cmim perfshihet:
1) Transporti vajtie – ardhje me autobuz sipas programit
2) Te gjitha shetitjet dhe transfertat ne plazhet dhe qytetin e Korfuzit sipas programit
3) Pese nete akomodimi ne KORFUZ ne hotel BINTZAN INN 3 Yje dhe me pishine
4) Perdorimi i pishines se hotelit
5) Mengjeset ne restorantin e hotelit
6) Darkat ne restorantin e hotelit
7) Shoqerues shqiptar gjate udhetimit

——————————————————
Cmimet e femijeve per akomodim ne dhome me minimumi dy te rritur
0 –  2.99 vjec paguan 60€
3–  11.99 vjec paguan 50% te cmimit te te rriturit

——————————————————-
Akomodimi dhe fjetja do të bëhet ne KORFUZ ne hotel BINTZAN INN 3 Yje dhe me pishine

——————————————————-
Nisja do të bëhet në orën 00:15 te dites se pare nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)

——————————————————
DOGANA
1) Per kete udhetimit per kalimin e doganes nevojitet pashaporta. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Per te hyre ne shtetin e Greqise, si pjese e zones shenges, ju duhet te keni minimumi 3 muaj vlefshmeri nga datat e skadences ne pashaporte.
3) Per te hyre ne shtetin e Greqise, si pjese e zones shenge, Kujdesuni te mos keni tejkaluar rregullin e 90-diteve per qendrim pa viza ne zonen Shengen

——————————————————-
❎ – Ne cmim nuk perfshihen:
a) Drekat  gjate diteve te udhetimit
b) Bileta e trageti te lundrimit Igumenice – Korfuz – Igumenice, 16 euro vajtje – ardhje (cmim grupi per klientet e agjensise)
c) Bileta e anijes per lundrimi ne ishujt Paxos – Antipaxos gjate dite se trete, 23 euro/personi per te rritur (dhe 11 euro per femijet ne deri 12 vjec)
d) Biletat e hyrjes ne muze, kala, pallate mbreterore, etj
e) Boat Party me Dj ne diten e trete 14 euro personi (1 pije e perfshire ne cmim)
f) Shezllonet gjate plazhit
g) Bileta e hyrjes ne AquaParkun “AQUALAND”, 30 euro personi.
Nese biletat pritet online kushton 25 euro personi.  Linku 👉https://aqualand-corfu.com/hours-prices/

 

——————————————————-
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar, dhe pashaporte.
►Sipas ligjeve ne fuqi, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit, dhe te keni pashaporte

——————————————————–
►►► Njoftim :
Ne baze te kritereve te vendosura deri tani  per mbrojtjen  ndaj  virusit Covid19 dhe parandalimin e tij  klienti duhet  :
– Te kete maska mbrojtese  per  fytyren .
– Doreza mbrojtese per duart .
– Duhet te dezinfektoje duart ne cdo hyrje dhe dalje nga autobusi.
– Duhet te mase temperaturen cdo fillim udhetimit para se te hyje ne automjet.
– Te ruaj distancen  1.5 m ndaj stafit apo klienteve  te tjere gjate hipjes apo zbritjes ne autobus  .
– Sugjerohet qe ulja ne sedilje te behet afer e afer vetem ne rast kur personat jane nga nje familje .
– Te njoftoje  ne kohe reale stafin e kompanise ne momentin qe do te ndieje simptomat  si , lodhje fizike , temperature , kolle e thate , veshtiresi ne frymemarrje , dhimbje ne kraharor , dhimbje trupi , rrufë , fyt i thate , diarre , konfuzion .
( Per cdo informacion te ri  ne vazhdim qe organet qeveritare do te vendosin per masat mbrojtese  nga covid19  klienti do te njoftohet  ne kohe .)

 


WhatsApp Pershendetje !