• Mengjes+Darke

Description

 • LEFKADA – PARGA – JANINE 5 DITE €189

  PLAZHET & ISHUJT , PORTO KATSIKI , EGREMNI , SCORPIONS, MEGANISI , ITAKA , KEFALONIA.
  QYTETET: LEFKADA , PARGA , JANINA
  • ► 6, 13 , Korrik €189 Hotel Pegasos 3* / €209 Hotel Tesoro 3*S / €209 Hotel Ionian Star 4* .
  • ► 20 , 27 Korrik €209 Hotel Pegasos 3* / €239 Hotel Tesoro 3*S / €239 Hotel Ionian Star 4* .
  • ► 3 , 10 , 17 , 24 Gusht €219 Hotel Pegasos 3* / €255 Hotel Tesoro 3*S / €255 Hotel Ionian Star 4*

   

Cmimet e publikuara jane te vlefshme per pagesa brenda dates 20 QERSHOR .

 • .

  PROGRAMI:

  ► DITA PARË

  Nisja nga Tirana ne oren 24:00 te darkes (1 dite para nisjes ) .

  Nisja nga Durresi ne oren 00:30 .

  Nisja nga Elbasani ne oren 23:20 (1 dite para nisjes ) .

  Ndalesa të shkurta gjate rrugës për në kufirin e Qafe Botes .
  Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin e dites se premte pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 te mengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire per plazh prane hotelit .Darka ne Hotel .

  ► DITA DYTË

  Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades…Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ….dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 20 Euro per person mbaron rreth ores 18:00 te pasdites .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .qendrim I lire ne qender te ishullit .

  ► DITA TRETË

  Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:00 deri ne oren 17:00 . Pas plazhit ne Kathisma kthehemi ne hotel . Pasdite e lire. Darka ne hotel. ( Vajtja ne Kathisma kushton 10 euro per person dhe minimumi pjesmarrjes eshte 20 persona ).

  ► DITA KATËRT

  Qendrim i lire per plazh ose opsionale turi “3 Beaches “ qe realizohet me anije ne 3 plazhet me kryesore te Lefkada , “Egremni , Porto Katsiki , Red Rocks “ dhe ndalohet pothuajse 2 ore ne cdo plazh . Kjo shetitje kushton 20 Euro dhe nuk eshte e detyrueshme por e keshillueshme .(ky udhetim eshte i realizueshem nga nje numer i konsiderueshem personash)
  Pasdite rreth ores 18:00 kthehemi ne hotel . Konsumimi I darkes ne hotel .Pas darkes organizim i sugjeruar ne party ne anije .

  ► DITA PESTË

  Mëngjesi në hotel. Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës.Kthimi ne Tirane ne darke rreth ores 21:00 ne darke . Fundi I sherbimit tone .

   

  Info mbi hotelet :

  Hotel Pegasos 3* ndodhet ne zonen e Nikianes 15 minuta larg nga qendra e Lefkades dhe 10 minuta larg nga Nidri, fshati turistik me I madh I ishullit ne te cilin ndodhen te gjitha anijet qe startojn shetitje ne plazhet dhe ishujt e shumte rreth Lefkades.Hotel Pegasos ndodhet 15 metra larg nga vija bregdetare ne te cilen ndodhen edhe taverna , bare ,ristorante , supermarket etj .Ne hotel Pegasos 50% e dhomave jane me pamje nga deti , 25 % me pamje nga fusha & 25% me pamje nga kodra . WIFI – Free , Ajer I kondicionuar – Free .Klikoni linkun per foto mbi hotelin — >> http://www.hotelpegasos.gr

  Hotel Ionian Star 4* ndodhet ne qender te ishullit, ne Lefkas City afer Lounge bareve , clubeve te nates dhe 3 shetitoreve me kryesore dhe me te gjalleruara qe Lefkada disponon si shetitorja e Marines , Pedonalja qe pershkon mes per mes gjith qendren e Lefkas City dhe shetitorja buze detit e cila ndan vijen bregdetare me baret e shumta . Hoteli disponon edhe pishine per te rritur dhe femije .Ne hotel Ionian Star 95% e dhomave ndodhen me pamje nga deti.WIFI – Free , Ajer I Kondicionuar – Free Klikoni linkun per foto mbi hotelin — >> http://ionionstar.gr/

  Hotel Tesoro 3*S ndodhet gjithashtu ne zonen e Nikianes 15 minuta larg nga qendra e Lefkades dhe 10 minuta larg nga Nidri ,fshati turistik me I madh I ishullit ne te cilin ndodhen te gjitha anijet qe startojn shetitje ne plazhet dhe ishujt e shumte rreth Lefkades .Vetem 5 minuta ecje ne kemb mund te shkohet ne plazhet afer hotelit ose mund te shfrytezohet pishina si per te rritur ashtu edhe femije . Ne hotel Tesoro te gjitha dhomat jane me pamje nga deti.Wifi – Free , Ajer I Kondicionuar – Free Klikoni linkun per foto mbi hotelin — >> http://hoteltesoro.gr/

   

NE CMIM PERFSHIHET

 • *TRANSPORTI ME BUS/MINIBUS .
 • *AKOMODIMI NE HOTEL ME SIPER
 • *MENGJESET & DARKAT .
 • *PERDORIMI I PISHINES SE HOTELIT .(PER HOTEL TESORO & IONIAN STAR )
 • *SHOQERUES SHQIPTAR GJATE UDHETIMIT .

NE CMIM NUK PERFSHIHET

 • *GJITHCKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË RUBRIKËN PËRFSHIHET
 • *SHËTITJET ME ANIJE GJATE DITES NE VIZITEN E ISHUJVE , OPSIONALE €20 PER PERSON PER SECILEN
 • *PARTY I DARKES NE ANIJE 10 EURO ( HYRJA + 1 PIJE FALAS )
 • *HYRJET NË MONUMENTE DHE MUZEUME
 • *SIGURACIONI JETËS NË UDHETIM (I DETYRUESHEM)
 • *TAKSAT LOKALE TE LIGJIT TE RI GREK E CILA PAGUHET CASH NE RECEPSION . 1.5 EURO PER DHOME PER NATE NE HOTEL ME 3* DHE 3 EURO PER DHOME PER NATE NE HOTEL ME 4*

 

POLITIKAT E FEMIJEVE

HOTEL PEGASOS  3*

0-2.99 VJEC JANË FALAS
3-7.99  PERFITON 50% DISCOUNT

8-11.99 PERFITON 35% DISCOUNT

HOTEL IONIAN STAR  4*

0-2.99 VJEC JANË FALAS
3-7.99  PERFITON 50% DISCOUNT

8-11.99 PERFITON 35% DISCOUNT

HOTEL TESORO 4*
0-2.99 VJEC JANË FALAS
3-7.99  PERFITON 50% DISCOUNT

8-11.99 PERFITON 35% DISCOUNT

SHENIM

POLITIKAT E FEMIJEVE
• 0-1.99 VJEC JANË FALAS
• 2-11.99VJEC, NËSE NJE FEMIJE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
• MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

SHENIM
►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 25 % ME PAK SE CMIMI PER DY PERSONA
►PER TRANSPORT INDIVIDUAL 15 EURO ZBRITJE NGA CMIMET E MESIPERME
►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.


WhatsApp Pershendetje !