Description

SARANDË – KSAMIL 5 DITË €169

SARANDE , KSAMIL , KROREZ , PORTO PALERMO , GJIROKASTER ,
 •    

   • ► 17-21 Gusht €169 HB/ €209 AL LIGHTS
   • ► 24-28 Gusht €169 HB/ €209 AL LIGHTS
   • ►HB – MENGJES + DARKE ( HOTEL SUNRISE 3*S )
   • ►AL LIGHTS – MENGJES + DREKE + DARKE + PIJE JOALKOOLIKE ( HOTEL SELVIA 3*S )

   PROGRAMI:

   Dita 1 : Tirane – Gjirokaster – Sarande .

   ► Nisja nga Tirana oren 06:00 .

   ► Nisja nga Durresi ne oren 06:30 .

   ► Nisja nga Elbasani ne oren 05:20 .

   Vazhdimi i udhetimit drejt qytetit te Sarandes , ndalesa e pare ne zonen e Pocemit . Me pas do te bejme ndales per vizite  ne qytetin  antik te Gjirokastres .Pas kesaj vizite i drejtohemi qytetit te Sarande .Akomodimi ne hotel  .  Shfrytezimi i pishines ose Plazheve afer hotelit .Pasdite e lire , Darka ne hotel .Pas darkes shetitje ne bulevardin  buze detit te qytetit te Sarandes .

   Dita  2  : Lundrim me Skaf , Krorez – Kakome – Gremina – Plazhi Ushtarit – Gjiri Rrojdhes .

   Mengjesi ne hotel . Pas mengjesit shkojm ne portin kryesor te qytetit te Sarandes dhe fillojm lundrimin me skaf . Gjate ketij lundrimi fantastik do te ndalojm ne plazhin e Krorezes  , Kakomes , Plazhin e Ushtarit  dhe Gjirin e Rrojdhes . Kthimi perseri ne port rreth ores 16:00  .( Lundrimi me skaf  ka nje kosto extra prej 2500 Lekesh.Pjesmarrja minimale per tu realizuar eshte 8 persona . Personat qe nuk duan te jene pjesmarres mund te qendrojn per plazh ne Sarande ) .  Konsumimi i darkes ne hotel .

   Dita  3  : Plazh Ksamil – Vizite ne Butrint .

   Pas mengjesit ne hotel i drejtohemi plazhit te Ksamilit, ku kemi perzgjedhur plazhin 3 Ishujt, nje nder plazhet me te bukur dhe me ujin me te paster te Ksamilit. Qendrimi ne plazh deri ne oren 17:30 . Gjate kesaj dite  ne konsultim me guiden cdokush qe ka deshire te vizitoje Butrintin do te dakortesohen per te vizituar qytetin antik te Butrintit. Pas plazhi kthehemi ne hotel.

   Dita  4  : Plazh ne Sarande .

   Pas mengjesit ne hotel se bashku me shoqeruesin tone do te nisemi per ne plazhin La Cueva Beach (150 m nga hoteli). Ky plazh ofron bar,restorant,beach-bar gjithashtu here pas here organizohen party gjate dites.

   Qendrimi ne plazh deri ne oren 17:30. Pas darkes , vizite ne Kalane e Lekursit per nje panorame fantastike plote drita te qytetit te  Sarandes .

   Dita 5 : Sarande –  Tirane .

   Mengjesi ne hotel . Qendrim per plazh ne Sarande deri ne mesdite . Me pas startojm udhetimin per ne kthim . Mberritje ne Tirane , Durres & Elbasan  ne darke .

   Fundi i sherbimit tone .

    

   Informacione mbi akomodimin : 

   • Hotel Selvia 3* Superior  .Ndodhet ne qytetin e Sarandes me pamje panoramike ndaj bregdetit Jon .Disponon pishine per te rritur dhe femije.Te gjitha dhomat disponojn wi-fi , ajer te kondicionuar dhe ballkon.

   NE CMIM PERFSHIHET

  • *AKOMODIMI NE HOTEL SELVIA 3* SUPERIOR .
  • *TRANSPORTI DHE VIZITAT SIPAS PROGRAMIT ME BUS/MINIBUS .
  • *MENGJESI DHE DARKA SIPAS PERZGJEDHJES TUAJ .
  • *PERDORIMI I PISHINES NE HOTEL .
  • *SHOQERUESI GJATE GJITHE UDHETIMIT .
  • NE CMIM NUK PERFSHIHET

  • *LUNDRIMI ME SKAF, 2500 LEKE/PERSONI .
  • *DREKAT .
  • *GJITHCKA E PAPERMENDUR NE RUBRIKEN ( NE CMIM PERFSHIHET ) .
  • SHENIM

   POLITIKAT E FEMIJEVE
   • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
   • 3-7.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
   • MBI 8 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

   SHENIM
   ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
   ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
   ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITË PARA.
   ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
   ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
   ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME


WhatsApp Pershendetje !