BARCELONE 4 DITE €389

from/per night 389.00
  • All Inclusive
  • Dreke
  • Free Wifi
  • Mengjes
  • Mengjes+Darke

Description

BARCELONE 4 DITE €389

DATA E UDHETIMIT: 19 – 22 MARS , 9 – 12 PRILL

   

  • DITA E PARË :

Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Podgoricës. Fluturimi direkt Podgoricë – Barcelonë. Nisja nga Podgorica në orën 14.05, Mbrritja në Barcelonë në orën 16:30. Pas takimit me autobusin vendas do te vazhdojme per ne qender te qytetit.Gjate pasdites do te kemi nje vizit panoramike ne qytetin e Barcelones ku do te mund te qendrojme ne zonen Gotike e cila eshte e mbushur me rrugë të ngushta mesjetare me bare të modës, klube dhe restorante katalanase. Museu d’Història de Barcelona tregon mbetje të qytetit romak. Pas vizites se shkurter ne qender te Barcelones do te vazhdojme me akomodimin ne Hotel.

  • DITA E DYTË :

Mëngjesi në Hotel. Paradite, vizitë: Sheshi Espania dhe Kodra Monjuik ku gjenden Stadiumi Olimpik dhe sheshet olimpike, Museu Catalan d’Arts. Shëtitja vazhdon tek Porti i Krociereve ku gjendet Mirador de Colom, statuja e Kristofor Kolombit, Rruga tregtare Las Rambas, ku gjendet një prej veprave arkitekturore të Antoni Gaudit, Palau Guell si dhe sheshi i mrekullueshëm Reial. Pasdite vazhdon vizita: Marina Olimpike me dy kullat më të larta, si Hotel Arts dhe Mapfre dhe tek stadiumi i FC Barcelona për të vizituar muzeun edhe stadiumin e skuadrës së qytetit.
Fjetje në Hotel.

  • DITA E TRETË :

Mëngjesi në Hotel. Paradite, Vizitë: Parku i mrekullueshëm Guell, i modeluar nga Antoni Gaudi, Sagrada Familia, Katedralja e jashtëzakonshme, e cila përbën edhe simbolin e qytetit të Barcelonës, Aquariumi i Barcelonës, Parc de la Ciutadella ku gjenden Kështjella e tre dragojve, Monumenti Cascada si dhe Harku i Triumfit dhe Torre Agbar. Per te gjithe personat te cilet nuk deshirojne kthimin ne Hotel sipas orarit te caktuar nga guida mund te kene qendrim te lire ne Barcelone dhe te perdorin transportin publik per ne Hotel.

  • DITA E KATËRT :

Mëngjesi në Hotel. Transferta në Aeroportin e Barcelonës. Fluturimi direkt Barcelonë – Podgoricë. Nisja nga Barcelona në orën 11.25. Mbrritja në Podgoricë në orën 13:50. Nisja me autobus nga Podgorica në Tiranë. Ndalesa te shkurtra gjate rruges per pushime.

Mberritja ne Tirane, fundi i sherbimit tone!

Ne cmim perfshihet :
1. Bilete avioni linje direkte
2. Transferta me automjet komod Tirane - Podgorice - Tirane.
3. Akomodimi 3 nete ne Hotel.
4. Mengjeset per ditet e qendrimit.
5. Shetitjet me autobus sipas programit.
6. Guide shqiptare per gjate udhetimit.
Kujdes ! LEJOHET TE MERET ME VETE NJE CANTE KRAHU ME PERMASA 40 x 20 x 25 CM.
Në pagesë nuk perfshihet :
1. Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume..

#Shenim:E detyrueshme – Taksa e turistit – 0.5 euro per person per dite.

   

Per nisjen ne date 9 Prill fluturimi nga Podgorica starton ne 19:25.
Fluturimi kthyes ne date 12 Prill starton ne oren 17:00.

 


Rooms Types


WhatsApp Pershendetje !