KARNAVALET NE LEFKADA 3 DITE 99€

KARNAVALE NE LEFKADA 3 DITE €99

 

VIZITOHEN:
LEFKADA , PARGA , AGIO IOANNIS , JANINA
DATA E UDHETIMIT:
  • 8 – 10 Mars – 99€ Hotel Tesoro 4*

PROGRAMI:

► DITA PARË

Nisja diten e Premte ne oren 05:00 nga Tirana (Nisja nga Durresi ne oren 05:30)
Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja ne qytetin piktoresk te Parges ku do te qendrojme per nje kafe buze detit. Kohe e lire per te shetitur dhe per te konsumuar dreken ne tavernat e qytetit. Vazhdojme udhetimin tone per ne Lefkada. Mberritja dhe akomodimi ne hotel.Ne mbremje pas konsumimit te ushqimit , nen shoqerine e guides do te shkojme ne fshatin Nidri per shetitje. Nidri eshte fshati i pare me i madh i ishullit pas qendres se tij. Kthimi ne Hotel.

► DITA E DYTË

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit drejtohemi ne portin e Nidrit ku na pret anija per te vizituar disa nga ishujt me fame boterore perreth Lefkades. Kjo shëtitje e mrekullueshme është opsionale (10€) dhe zgjat rreth 2 ore.

Vizitohen:
1. Spatohori – ndalese per kafe
2. Skorpios
3. Madouri

Ata qe nuk kane deshire te te marrin pjese ne kete udhetim, mund te kalojne kohen duke vizituar qytetin e Lefkades.

Ne pasdite do te nisemi per ne qendren e qytetit te Lefkades ku fillon parada e Karnavaleve, nje nga me te bukurat ne Greqi. Festa zgjat deri ne oret e vona, duke vazhduar neper Club-et e nates. Ata qe kane deshire, mund te maskohen dhe pikturohen (guida jone do ju asistoje me piktoret ambulante) per t’u bere pjese e festes.

► DITA E TRETË

Mëngjesi në hotel. Nisemi per ne Agios Ioannis, ku banoret e Lefkades mblidhen per te ngritur balonat.
Me pas nisemi per ne Tirane. Gjate kthimit nga kufiri I Kakavijes vizitojme qytetin e Janines, kalane e qytetit dhe nje kafe buze liqenit.
Vazhdojme udhetimin me ndalesa te shkurtra gjate rruges.
Mberritja ne Tirane dhe Durres.

 

 

NE CMIM PERFSHIHET

  • *TRANSPORTI ME AUTOBUS KOMOD
  • *AKOMODIMI 2 NETE NË HOTEL TESORO 4*
  • *MËNGJESI DHE DARKA
  • *SHOQËRUES SHQIPTAR GJATË UDHËTIMIT

NE CMIM NUK PERFSHIHET

  • *GJITHCKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË RUBRIKËN PËRFSHIHET
  • *SHËTITJA ME ANIJE GJATE DITES NE VIZITEN E ISHUJVE , OPSIONALE €10
  • *HYRJET NË MONUMENTE DHE MUZEUME
  • *SIGURACIONI JETËS NË UDHETIM (I SUGJERUESHEM)
  • *TAKSAT LOKALE TE LIGJIT TE RI GREK E CILA PAGUHET CASH NE RECEPSION . 1.5 EURO PER DHOME PER NATE NE HOTEL ME 3* DHE 3 EURO PER DHOME PER NATE NE HOTEL ME 4*