1 Review

BUDVA -CANJ – KOTOR 3 DITE

$69 / Per person

BUDVA -CANJ – KOTOR — Hotel Montenegro Canj — 3 Ditë (2 Netë) Full Board ➡ Nisje 11, 18 Qershor

VIZITOJME
🔸Budva
🔹Kotor
🔸Cetinje
🔹Virpazar
🔸Canj
.
 
 
▶▶▶▶◀◀◀◀
NISJET ME AUTOBUZ DHE CHECK IN NE HOTEL SI ME POSHTE

👇👇👇
MUAJI QERSHOR
Nisje 11 Qershor ― 3 Dite (2 nete) ― Cmimi 69€ (Dreke + Darke + Mengjes)
Nisje 18 Qershor ― 3 Dite (2 nete) ― Cmimi 69€ (Dreke + Darke + Mengjes)

.

PERSHKRIMI HOTELIT

Hotel Montenegro 4 Yje, ndodhet ne Canj, qyteza me e bukur bregdetare e Malit te Zi. Plazh i Canj-it eshte perla e Rivieres Malazeze. Me nje plazh me guralece dhe ujin e kristalt blu, Canji te ngjason me bukurin e jugut tone si Jal dhe Himar. Nje lum qe buron nga malet perball ndan plazhin ne dy gjysma, dhe gjelberimi rrethuese i jep me shume bukuri natyres te qytezes Canj.
Gjithashtu pak km me tutje mund te vizitoni Plazhin e Mbretereshes (vajtie – ardhje behet behet vetem ma varka dhe kushton 1€). Plazhi i mbretereshes se Canj, eshte nje gji i virgjer me nje bukuri te rrallë, nje plazh unikal i Rivieres Malazeze qe duhet te vizitohet nga ju
Hotel Montenegro perbehet nga 5 godina, ku 4 godina jane te standartit me 4 yje dhe 3 godina jane te standartit 3 yje
Dhomat janë me te gjitha te pajsur ajër të kondicionuar, kanë një TV satelitor, minibar, dhe banjo private me dush dhe tharëse flokësh. Shumica e dhomave te prenotuar per klientet tane jane me pamje nga deti
Hoteli disponon 2 pishina, 1 pishine me hidromasazh dhe 500 m katror plazh privat
Gjithashtu ne hotel ndodhen 6 Restorante, 2 Pool Bar, 1 Beach Bar, 1 Market dhe 8 dyqane ushqimi te shpejte (sherbejne produkte zgare dhe byrek)
Parkim falas i autmojeteve private është e mundur në parkimin e hotelit.

Hotel Montengro, Canj mund ta shikoni duke vizituar websiten e tyre ne link:    http://hotelmontenegrocanj.me/me

Programi

01

Dita 1:

*Nisje ne mengjes ne drejtim te Malit te Zi duke kaluar nga pika kufitare e Hanit te Hotit. *Destiancioni i pare qe do te vizitojme do te jete qyteza VirPazar e ndodhur ne fundin e liqenit te Shkodres ne parkun kombetar Skaderska Jezera. Pas hyrjen ne park, do mund te realizojme nje nder aventuar me te bukura duke lundruar me anije ne fundin e liqenit te Shkodres ose ndryshe i njohur edhe si lumi “Rijeka Crnojevica”. *Pas kthimit ne mol ne Virpazar vazhdimi udhetimit ne qytetin e bukur te Cetinjes. Ndalese dhe vizite ne Cetinje e atraksioneve turistike. *Pas vizites se Cetinjes udhetojme per ne Canj, qyteza me e bukur bregdetare e Malit te Zi. Plazh i Canj-it eshte perla e Rivieres Malazeze. Me nje plazh me guraleca dhe ujin e kristalt ngjyre blu te thelle, Canji te ngjason me plazhet e bukura te Jugut tone si Jal dhe Himar. Nje lum qe buron nga malet perball deperton ne plazh duke e ndare ne gjysma, dhe gjelberimi rrethuese i jep me shume bukuri natyres se qytezes Canj. Akomodimi ne hotel Montenegro buze plazhit. Dreka ne hotel. Pasdite e lire per shfrytezuar plazhin e bukur te Canj. Pak km me tutje mund te vizitoni Plazhin e Mbretereshes (vajtie – ardhje behet behet vetem ma varka dhe kushton 1€). Plazhi i mbretereshes se Canj, eshte nje gji i virgjer me nje bukuri te rrallë, nje plazh unikal i Rivieres Malazeze qe duhet te vizitohet nga ju. Darka ne hotel. Ne mbremje mund te shetisni ne bulevardin buze detit te Canj duke frekuentuar lokalet dhe baret e zones.

02

Dita 2

*Mengjesi ne hotel. Paradite e lire per shfrytezuar plazhin e bukur te Canj ose pishinen e hotelit. Pak km me tutje mund te vizitoni Plazhin e Mbretereshes (vajtie – ardhje behet behet vetem ma varka dhe kushton 1€). Plazhi i mbretereshes se Canj, eshte nje gji i virgjer me nje bukuri te rrallë, nje plazh unikal i Rivieres Malazeze qe duhet te vizitohet nga ju. Dreka ne hotel. Pasdite e lire per shfrytezuar plazhin e bukur te Canj. Darka ne hotel. Ne mbremje mund te shetisni ne bulevardin buze detit te Canj duke frekuentuar lokalet dhe baret e zone.

03

Dita 3

*Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit largohemi nga Canj per te udhetuar drejt qytetit qyteti te Budvas, duke vizituar kalane e qytetit, portin e jahteve, statuja kercimtarja e Budvas, pedonalen Slovenska Plaza buze detit, etj. *Pas vizites ne Budva udhetojme drejt Kotorit nje nder qytetet me te bukur te Malit te Zi , pjese e trashegimisë kulturore te UNESCO-S. Ne shoqerine e guides vizitojme kalane trekendore te Kotorit, duke pershkruar qytetin e vjeter ne rrugicat e gurta. Do te shikojme shtepi te ndryshme ne brendesi te kalase me stema familjesh feduale te gdhendura ne portat e shtepive, dhe katedralen e bukur te Kotorit. Shetijta ne qytetin e vjeter mund te vazhdoje duke ecur mbi muret e kalase, ose duke u ngjitur ne shtegun e vjeter qe te drejton ne majen e Kalase ku ndodhet citadela, pallati mbreteror i sundueseve te Kotorit (ku nder to permendin edhe mbretereshen Teuta) Kohe e lire per dreke ne Kotor. Sipas deshires se grupit mund te organizojme shetije me varka ne gjirin e Kotorit, Pas dreke nisja per ne Tirane. Ndalesa rruges per pushime Kthimi ne mbremje ne Tirane.

NË ÇMIM PËRFSHIHET:

 • 1.Transporti sipas programit me autobuz / minibuz turistik
 • 2.Akomodimin per 2 nete ne Hotel Montenegero Canj, prane plazhit
 • 3.Sherbimi Fush Board ne hotel (Dreke + Darke + Mengjes)
 • Guida (shoqeruesi)

 

NË ÇMIM NUK PËRFSHIHET:

 •  1.Shetija me anije ne Virpazar (8€)
 • 2. Dreka e dites se trete
 • 3.  Shezlloni ne plazh (1 cader + 2 shtreter) 5€ dita per klientet e agjensise
 • 4. Taksa e qytetit per hyrjen ne Kotor (1€)
 • 5. Taksa lokale 1.30€ nata/person paguhet ne recepsion nga klienti ne momentin e chek in.

SHENIM:

►Duhet të dini se:
👇👇👇

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora 7:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 6:00 nga pallati sportit
——————————————————
AKOMODIMI NE HOTEL
Akomodimi realizohet ne hotel Montenegro Canj, i cili disponon Dy godina 3* dhe Dy godina 4*, ne dhoma me pamje nga deti ose nga mali sipas disponibilitetit
——————————————————
DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë ose kartë Identiteti
➤ Hyrja në Malin e Zi është e lirë. Nuk kërkohet test PCR (Covidi)

——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 12 vjeç paguajnë €45
——————————————————
INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar

3.6

Super

Accommodation

80%

Transport

100%

Comfort

80%

Hospitality

40%

Food

60%

admin

Your comment is awaiting moderation

Very Good

Enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex commodo consequat duis aute irure dolor.

 • Accommodation

 • Comfort

 • Hospitality

 • Food

 • Transport

Leave Your Comments

 • Accommodation
 • Transport
 • Comfort
 • Hospitality
 • Food