DUBROVNIK-BUDVA–KOTORR 3 DITË 99€

€99 / Per person


DUBROVNIK-BUDVA–KOTORR 3 DITË 99€

 

         DATAT E UDHETIMIT
  • 5-7, 6-8, 12-14, 18-20, 25-27 MARS
  • 1-3, 8-9, 16-18, 23-25, 30 PRILL – 1 MAJ
  • 1-3 MAJ

TELEFONO +355698088855

Dita e Parë

Nisja nga Tirana në orën 05:00.
Nisja nga Durresi në orën 04:15.(Pagese extra €6/personi)
Nisja nga Elbasan  në orën 04:15.(Pagese extra €6/personi)
(Per realizimin e transfertave nga Durresi dhe Elbasani duhet minimalisht  9 persona pjesemarres)

Pas kalimit te pikes doganore Murriqan, ndalese per te konsumuar mengjesin. I drejtohemi Budves (qyteti me turistik i bregdetit te Malit te Zi, atje mund te shikoni Kalane e Qytetit te Vjeter dhe Portin e qytetit pjese te cilat priten te behen pjese e pasurive historike te UNESCO-s. (Kemi mundesi te drekojme ne menyre fakultative dhe sugjerimi yne do jete gjithmone i pranishem). Me pas drejtohemi drejt qytetit te Dubrovnikut. Akomodimi ne hotel. Darka ne hotel.

Dita e Dytë

Pas mengjesit ne hotel nisemi viziten ne qytetin e vjeter te DUBROVNIKUT. Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut. Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Vizita perfshin: Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin Onofrio, Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit.Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001. Pasdite kohe e lire per Shopping. Darka dhe Akomodimi ne hotel.

Dita e Tretë

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt Kotorrit. Vizite panoramike ne Kotorr: Kotorri eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.  Aty do kemi mundesite shohim Katedralen e St. Triphonit dhe Kishen e St. Nicolas si edhe pallatet e vjeter qe i kane rezistuar kohes. Me pas nisemi per ne Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirit Shqiptar.

NE CMIM PERFSHIHET
AKOMODIMI NE HOTEL LERO 4*
MENGJESET + DARKAT
TRANSPORTI ME AUTOBUS KOMOD
GUIDE SHQIPTARE GJATE GJITHE UDHETIMIT
————————————–
NE CMIM NUK PERFSHIHET
SIGURACIONI I SHENDETIT NE UDHETIM
DREKAT
HYRJA NE MUZEUME
TAKSA LOKALE E QENDRIMIT NE HOTEL 1.5 EURO/PERSON PER NATE

SHENIM

POLITIKAT E FEMIJEVE

• 0-2.99 VJEC JANË FALAS;
• 3- 6.99 VJEC PERFITON 30 % ZBRITJE
• MBI 7 VJEC PAGUAN SI I RRITUR.

SHENIM

AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA .
NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
PER REZERVIM NEVOJITET PAGESE E PLOTE
PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-2 DITË PARA.
AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .
AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI AS NUK KRYEN RIMBURSIME PER PERSONAT TE CILET REZULTOJNE POZITIV PAS KRYERJES SE TESTIT ANTIGJEN/PCR.

Për të udhëtuar nga Shqipëria drejt Kroacise, duhet të posedoni:

1. Certifikatë vaksinimi të plotë me numrin e duhur të dozave dhe nga doza e dytë të mos ketë kaluar më shumë se 6 muaj.

2. Vërtetim se personi ka kaluar Covid-19 (që kanë kaluar jo më pak se 10 ditë dhe jo më shumë se 180 ditë nga testi pozitiv PCR ose i shpejtë antigen).

3.Testin antigjen ose tamponin PCR

Per hyrjen ne SHQIPERI sipas ndryshimeve te reja nga shteti Shqiptar te masave anti-Covid,  nga data 6 Shtator, date ne te cilen hyjne ne fuqi masat e reja, cdo person duhet te disponoje nje nga kriteret me poshte :
1-Tampon PCR te 72 oreve te fundit
2-Dokumentin qe keni kaluar Covid
3-Certifikate vaksinimi te te dyja dozave

Nese nuk dispononi asnje nga keto dokumenta si me siper, ju vete-karantinoheni 10 dite nga dita e mberritjes.

 

 18,012 total views,  27 views today