DUBROVNIK – KOTOR, 3 DITË €119

119€ / Per person

DUBROVNIK – KOTOR, 3 DITË €119

  DUBROVNIK – BUDVA – KOTORR
 • 09-11, 23-25 Dhjetor
  *Hotel Adria 4* Dubrovnik €109 ( ME PISHINE ) HB
  *Hotel Lero 4*, Ne qender te Dubrovnikut €109 HB
 • 1-3 JANAR
  *Hotel Adria 4* Dubrovnik €149 ( ME PISHINE ) HB
 • *Hotel Lero 4*Ne qender te Dubrovnikut €149 HB

 

Program

Dita e parë

 

► Nisja nga Tirana në orën 06:00.

Pas kalimit te pikes doganore Murriqan, ndalese per te konsumuar mengjesin.
I drejtohemi më pas Ishullit të Shën Stefanit ku do të kryejmë një ndalesë të shkurtër panoramike.

Vizita e rradhës do të jetë qyteti i Kotorrit ku do të vizitojmë katedralen e famshme të Shën Trifonit, qytetin e vjetër dhe gjithashtu opsionale shëtitja me varkë në Gjirin e Kotorrit e cila zgjat rreth 40 minuta ( €5 extra ) Më pas nëpërmjet tragetit i drejtohemi qytetit të Herceg Novi. Akomodim në hotel dhe kohë e lirë për shfrytëzimin e faciliteteve të hotelit.

 

 • Dita e dytë

 

Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt qytetit te vjeter te DUBROVNIKUT.Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut. Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Vizita perfshin: Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio, Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit.Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001. Pasdite kohe e lire per Shopping. Darka dhe Akomodimi ne hotel.

 

 • Dita e tretë

 

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt Porto Montenegro , një nga vendet më lluksoze të Malit të Zi . Pas kësaj vizite i drejtohemi qytetit të vjetër të Budvas ku do të vizitojmë Balerinën e Budvas , Citadella-n dhe do të konsumojmë gjithashtu vaktin e drekës.

Me pas nisemi per ne Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirt Shqiptar.

Fundi i sherbimit tone!

 

Duhet te keni me vete:

-Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

SUGJERIM: NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

 

  1. Për të udhëtuar nga Shqipëria drejt Kroacise, duhet të posedoni:

Pasaporte Biometrike e cila duhet te kete vlefshmeri 3 muaj nga momenti i daljes nga Kroacia.

 

POLITIKAT E FEMIJEVE

 • 0-2.99 VJEC JANË FALAS;
  • Femija i pare : 3- 11.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR.

SHENIM

► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA .
► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
► PER REZERVIM NEVOJITET PAGESE E PLOTE
► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-2 DITË PARA.
► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

 CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.

TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)

 

Perfshihet

 • Transporti me automjet komod
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
 • Akomodim në hotel
 • Perdorimi falas i pishinave.
 • Vaktet sipas hoteleve perkates.

Nuk Perfshihet

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Biletat e hyrjes nëpër muze
 • Taksa lokale 1.50 EUR për person/natë
 • Shëtitja me anije në Kotorr 5 EUR/personi
 • Taksa e qytetit të Kotorrit 1 EUR/person

 191 Add to chart,  2