KORFUZ 7 DITE ALL INCLUSIVE

399€ / Per person

🔹7 DITE PLAZH ALL INCLUSIVE NE KORFUZ NE 7 DITE 3 YJE SUPERIOR BUZE PLAZHIT

Messonghi Beach Resort

🔸Eskursione te ndryshme cdo dite per te viziuar plazhe te ndryshme te Korfuzit si
Paleokastrica
Lundrim me traget dhe shetitje ne ishujt Paxos – Antipaxos
Tur qyteti ne Kelkyra dhe pallati Sisit

         

MUAJI KORRIK
Nisje 11 Korrik — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 445€(Nuk ka me Vende)
Nisje 18 Korrik — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 475€(Nuk ka me Vende)
Nisje 25 Korrik — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 475€
MUAJI GUSHT
Nisje 1 Gusht — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 475€  (Nuk ka me Vende)
Nisje 8 Gusht — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 475€ (Nuk ka me Vende)
Nisje 15 Gusht — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 475€ (Nuk ka me Vende)
Nisje 22 Gusht — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 445€ (Nuk ka me Vende)
Nisje 29 Gusht — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 399€(Nuk ka me Vende)

 

         

PERSHKRIMI RESORTIT

Të gjitha godinat e Messonghi Beach Resort ku realizohet akomodimi ne janë ndërtuar midis kopshteve dhe lëndinave që zbresin në një plazh me guralecë.
Dhomat janë me te gjitha te pajsur ajër të kondicionuar, kanë një TV satelitor, minibar, dhe banjo private me dush dhe tharëse flokësh.
Çadrat e plazhit në pronësi të hotelit janë shpërndarë përgjatë plazhit dhe gjithashtu në pishinat e hotelit
Kompleksi përbëhet nga 3 pishina të hapura noti (2 pishina për të rritur dhe 1 mini akuapark), disa bare, një bar plazhi, 2 restorante, një restorant në plazh që shërben snacks, një klub nate, disa dyqane, një qendër konferencash, fusha sporti dhe një qendër SPA
Parkim falas i autmojeteve private është e mundur në parkimin e resortit.

 

PROGRAMI I DETAJUAR I DITEVE TE PLAZHIT + ESKURSIONET

 

DITA 1:

 

*Nisje ne oren 00:10 ne drejtim te Igumenices. Pas nje pushimi per mengjesit me traget nga porti Igumenices udhetojme drejt Korfuzit.
*Mberritja ne Korfuz dhe transferta per ne Messonghi Beach Resort 3 Yje (20 km larg qyteti Kelkyra).
Ne recepsionin e hotelit guida (shqoruesi) do ju asistojne ne procedurat e check in-it dhe akomodimit ne dhoma.
Kohe e lire per plazh ne sherbimin All Inclusive te hotelit, duke perdorur plazhin, pishinat dhe akuaparkun e hotelit
Gjate qendrimit tuaj ne Messonghi beach resort, guida e agjensise do te jete ne asistencen tuaj cdo dite duke u kujdesuar per kerkesat tuaj, dhe guiden ju do mund ta gjeni ne cdo moment ne hollin e resortit ne hapsiren e dedikuar per agjensine tone.

 

Dita 2:

 

Kohe e lire per plazh dhe argetimin ne Ambjentet e Resortit ne sherbimin All Inclusive

 

Dita 3:

 

Kohe e lire per plazh dhe argetimin ne Ambjentet e Resortit ne sherbimin All Inclusive

*OPSIONALEEskursion ne ishujt Paxos – Antipaxos me traget  ( Cmimi person 35€ transferta + guida + bileta e tragetit)
Pas mengjesit ne hotel, kjo dite do te jete e dedikuar per te vizituar ishujt Paxos – Antipaxos.
Ne oren 8:00 do te largohemi nga hoteli ne shoqerine e guides per te udhetuar per ne portin kryesor te Korfuzit ku do te startojme udhetimin me anije per te bere vizite dhe plazh ne ishujt fantastik PAXOS – ANTIPAXOS. Ne kete shetitje te mrekullueshme do te kemi mundesi te bejme vizite ne shpellat blu te Ipapajas dhe Ahai .
Vizite Panoramike ne shkembinjte e bardhe te Erimitis. Plazh ne ujerat fantastike te Antipaxos ne Paradise Beach . Me pas ndalese ne fshatin Gaios per shetitje , plazh dhe konsumimin e drekes .
Kthimi ne port pasdite rreth ores 19:00 dhe me pas kthimi ne hotel per te shijuar darken

 

Dita 4:

 

Kohe e lire per plazh ne ambjentet e resortit

*OPSIONALE: Eskursion ne plazhin e famshem Paleokastritsa (perfshire ne cmimin e paketes)
Pas mengjesit ne hotel, ne shoqerine  e guides nisemi nga hotelit per ne Vizine Paleokastritsa
Gjate rruges ndales ne fabriken e pijeve dhe likereve ” Koum Kouat”.
Qendrimi per plazh deri ne pasdite dhe sipas deshires vizite ne akuariumin & manastirin e Paleokastritses .
Kthimi ne hotel per darken.

 

Dita 5:

 

Kohe e lire per plazh dhe argetimin ne Ambjentet e Resortit ne sherbimin All Inclusive

Dita 6:

 

Kohe e lire per plazh dhe argetimin ne Ambjentet e Resortit ne sherbimin All Inclusive

*OPSIONALE: Eskursion ne qytetin e Kelkyres dhe pallati Sisit (perfshire ne cmimin e paketes)
Pasdite ne shoqerine e gudies nisemi nga hoteli drejt qytetit Kelkyra (qyteti kryesor i Korfuzit) per te vizituar Sheshi Venecian( i cilesuar si nje nga sheshet me te medhaja ne Greqi ) , Kalaja e vjeter Paleo Frouria, Pallati mbreteror i Sisit… etj.
Qendrimi ne Kelkyra deri ne mbremje dhe kthimi ne hotel per darken.

 

Dita 7:

 

Kohe e lire per plazh deri ne oren 12:00.
Largimi nga hotelit dhe nisja per ne Shqiperi.
Marrja e tragetit ne Kelkyre ne drejtim te Igumenices. Pas mberritjet ne portin e Igumenices nisja per ne Shqiperi dhe mberritja ne mbremje

  •          

POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmija i parë deri në moshën 11.99 vjeç paguan 100€
➤ Fëmija i dytë deri në moshën 11.99 vjeç paguan 250€
——————————————————

NË ÇMIM PËRFSHIHET

1) Akomodimi për 6 netë në Messonghi Beach Resort 3 Yje Superior, buzë plazhit
2) Shërbimi All Inclusive në resort
3) Shezllonet e Pishines
4) Asistenca me guidë (shoqërues) shqiptar gjatë qëndrimit në resort
5) Transferta Tiranë – Korfuz – Tiranë
6) Bileta e tragetit Igumenicë – Korfuz – Igumenicë
7) Eskursioni ne plazhin Paleokastritsa (transferta)
8) Eskursioni ne qytetin e Kelkyres dhe pallati Sisit (transferte + guide)

.

NË ÇMIM NUK PËRFSHIHET

1) Taksa turistike 1,5€ dhoma për natë e cila paguhet në recepsion
2) Shezllonet e Plazhit 6€ dita
3) Eskursioni opsionale ne ishujt Paxos – Anti Paxos

SHENIM:

Duhet të dini se:
👇👇👇

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora 00:10 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 00:10 nga pallati sportit
——————————————————

SHERBIMI ALL INCLUSIVE
➤ MENGJESI: 7:00 – 9:30
➤ APERITIV: 10:30 – 12:00 (kafe, caj, embelsira dhe biskota)
➤ DREKA 12:30 – 14:30
➤ APERITIV: 16:00 – 18:00 (kafe, caj, embelsira dhe biskota)
➤ DARKA: 18:00 – 20:00
Gjate shijimit  te vakteve (mengjes + dreke + darke) sherbehet birre kriko, vere, pije j0-alkolike, uje mineral
➤ PIJET E NGROHTA, PIJET E FTOHTA  (Alkolike & Jo-Alkolike), AKULLORE: 10:00 – 23:00
PIJET E NGROHTA: Kafe Filter dhe Caj
PIJET E FTOHTA: Birre Kriko, Vere, pije jo-alkolie, pijet alkolike vendase
(➤**Kafe ekspres, kapucino, neskafe, kafe fredo, uje mineral me shishe, nuk jane te perfshira ne sherbimin e all inclusive por jane me pagese ekstra)
➤ Check in ne Hotel behet pas ores 14:00.
➤ Check out ne Hotel behet jo me vone se ora 11:00.
➤ Sherbim fillon me Dreken e Dites se Pare dhe perfundon me Mengjesin e Dites se se fundit
(➤**Wirless nuk eshte i perfshire ne sherbimin e all inclusive por eshte me pagese ekstra / 10€ nje pajise per 7 dite / 15€ dy pajise per 7 dite)
——————————————————
DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë me vlefshmëri minimumi 3 muaj

——————————————————
INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar

[formidable id=1 title=true description=true]