Telefono +355698088854

PASHKET NE ROME

 

7-10 Prill

► Itinerari i fluturimeve:
Nisja: 
TIRANA – ROMA 06:15 – 07:50

Kthimi: ROMA -TIRANA 08:25 – 10:00

 


Program

 • 1 Dita e Parë

   

  Takimi me stafin tonë në Aeroportin “Nënë Tereza” 2 orë përpara fluturimit , sipas orareve përkatese të specifikuara më sipër.

  Ne oren 07:50 arrijme ne aeroportin Fiumicino nga Tirana me kompanine e fluturimit Wizz Air.

  Pas procedurave takimi me autobusin vendas dhe vazhdimi i vizitave ne Vatikan.

  Do te vizitojme:
  -Vatican dhe Vatican Museum.
  -Sant Angelo

  Nisja nga Vatican drejt Hotelit në Romë.
  Mbrëmja a lirë.

   

 • 2 Dita e Dytë

   

  Mëngjesi në hotel.
  Vazhdon vizita në Romë ku me pas do të drejtohemi drejt atraksioneve të tjera të Romës si: Piazza Di Spanja, Fontana di Trevi ,Piazza del Popolo , Pantheon, Piazza Navona.

  Kthimi dhe akomodimi në hotel
  Mbrëmja a lirë.

   

 • 3 Dita e Tretë

   

  Mëngjesi në hotel.
  Vazhdon vizita në disa atraksione te tjera te qytetit te Romës si: Colosseum, Roman Forum, Piazza Venezia, Bocha della verita.

   

 • 4 Dita e Katërt

   

  Mengjesi në hotel.
  Transferta drejt aeroportit ne Rome.
  Fluturimi kthyes për në Shqipëri.

  Mbërritja në Tiranë ne oren 10:00.

   

  INFORMACIONE TË RËNDËSISHME

   

  Informacion rreth rezervimit:
  -AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  -NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  -PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 10 DITE PARA NISJES .
  -FEMIJA, I CILI DUHET TE JETE NGA MOSHA 0 – 9.99 VJEC, DO T’I APLIKOHET NJE ULJE PREJ 20 EUR NGA CMIMI PER TE RRITUR.
  -PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  Informacione rreth dokumentacionit:
  -AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER MBERRITJEN NE DESTINACION APO NDRYSHIMIN E PROGRAMIT NE VARESI TE KUSHTEVE ATMOSFERIKE APO FORCA TE NDRYSHME MADHORE.
  -AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  -NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.
  -PASAPORTA DUHET TE KETE MINIMALISHT 3 MUAJ VLEFSHMERI NE MOMENTIN QE KTHEHENI NGA UDHETIMI.
  -CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE.
  PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

   


Perfshihet:

 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
 • Bileta e avionit vajtje – ardhje.
 • Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
 • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
 • Cante shpine me permasa 40x30x20 cm (10 kg)

Nuk perfshihet:

 • Gjithcka e papërmendur me sipër.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Taksa lokale për turistët
 • Dreka dhe darka
 • BILETA E HYRJES NE COLOSEO
 • BILETA E HYRJES NE VATICAN

Loading

©2017-2023 KINGS TRAVEL