Plazh 6 DITE NE LEFKADA

299€ / Per person

🌴Plazh 6-dite ne #LEFKADA🌴
Hotel Red Tower 4* (Mengjes + Darke)
► Ionian Star 4* (Mëngjesi i përfshirë)
⛔KUJDES :Disponueshmeri e limituar !!! Nxitoni te rezervoni.

 

[jr_instagram id=”1″]

► Red Tower 4* (Mëngjes + Darke)
► Ionian Star 4* (Mëngjesi i përfshirë)
► 3Island View Hotel (Mëngjesi i përfshirë)
► Lefkas 3* (Mëngjesi i përfshirë)
► Tesoro 3* Superior (Mëngjesi i përfshirë)
► Sunrise 3* (Mëngjesi i përfshirë)

*Korrik 3 €299 Red Tower 4*, Lefkas 3*, Tesoro 3* Superior

*Korrik 10 – €319 Sunrise 3*, €330 Red Tower 4*

*Korrik 17 – €319 Sunrise 3*, €330 Lefkas 3*, Ionian Star 4* , Red Tower 4*

*Korrik 24, 31 – €349 Sunrise 3*, €360  Ionian Star 4* , Red Tower 4*, Tesoro 3* Superior

*Gusht 7 €380  Ionian Star 4*, Red Tower 4*

*Gusht 14, 21, 28 €380  Red Tower 4*

*Shtator 4 €320 Ionian Star 4*, Red Tower 4*

  

DITA E PARE

 

Nisja nga Tirana ne oren 12:00 te darkes (1 dite para nisjes ) . Ndalesa të shkurtra gjate rrugës për në kufirin e Qafe Botes  .

Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin e dites se premte pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 te mengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire per plazh prane hotelit .Darka ne Hotel .

DITA E DYTE
Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades…Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ….dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 20 Euro per person  mbaron rreth ores 18:00  te pasdites .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .qendrim I lire ne qender te ishullit .
DITA E TRETE
Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:00 deri ne oren 17:00 . Pas plazhit ne Kathisma kthehemi ne hotel . Pasdite e lire. Darka ne hotel.
DITA E KATERT
Qendrim i lire per plazh ose opsionale   turi “3 Beaches “ qe realizohet  me anije ne 3 plazhet me kryesore te Lefkada , “Egremni , Porto Katsiki , Red Rocks “ dhe ndalohet pothuajse 2 ore ne cdo plazh . Kjo shetitje kushton 20 Euro dhe nuk eshte e detyrueshme por e keshillueshme .(ky udhetim eshte i realizueshem nga nje numer i konsiderueshem personash)
Pasdite rreth ores 18:00 kthehemi ne hotel . Konsumimi I darkes ne hotel . Pas darkes organizim i sugjeruar ne party ne anije .
DITA PESTË
Qendrim i lire.
DITA E GJASHTE
Mëngjesi në hotel.Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës.Kthimi ne Tirane ne darke rreth ores 21:00 te darkes. Fundi I sherbimit tone.
NE CMIM PERFSHIHET:
Transporti me automjet komod
Shoqërues shqiptar
Akomodimi 5 nete në hotelet perkates.
Vaktet sipas hoteleve perkates.
Perdorim i pishines se jashtme
NE CMIM NUK PERFSHIHET:
Siguracioni i shëndetit në udhëtim
Hyrjet në monumente dhe muzeume.
Taksa lokale €1.5 per dhome hotel 3*
Taksa lokale €3 per dhome hotel 4*
Shëtitjet me anije, €35 per person
Party I darkes ne anije 10 euro.Hyrja+1 pije falas
SHENIM

*POLITIKAT E FEMIJEVE:

• Femijet nga  0-2.99 vjec e perfitojne falas.

• Femijet nga 3-11.99 vjec perfitojne 50 % zbritje ( kur shoqerohet me 2 te rritur )
MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.
►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 20 DITE PARA NISJES.
►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

►CMIMET  E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE.

PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

 

[formidable id=1 title=true description=true]