PLAZH NË CANJ, BUDVA – Hotel MONTENEGRO 4⭐, Canj — 8 Ditë (7 Netë)

269 €€ / Per person

8 DITE PLAZH FULL BOARD NE MALIN E ZI, NE QYTEZEN E BUKUR TE CANJ ME PLAZH ME GURALECA DHE UJE TE KRISTALT

Eskursione te ndryshme cdo dite per te viziuar plazhe te ndryshme te Malit te Zi dhe ture neper qytete

  • Budva
  • Ishulli Hawai
  • Lundrim me traget ne gjirin e Kotorit
  • Kotor
  • Virpazar dhe lundrim ma varka ne lumi Rijeka Crnojevica
  • Dubrovnik
  • Cetinje
Akomodimi do te behet ne Hotel Montenegro Canj buze plazhit dhe me 2 pishina ( ne Godinen 3 Yje ose ne Godinen 4 Yje sipas zgjedhjes se paketes)
DATAT E NISJEVE DHE CHECK IN HOTEL SI ME POSHTE
MUAJ QERSHOR 
Nisje 12 Qershor — 8 Dite (7 Nete) — Cmimi 269€ Godina 3* / Cmimi 309€ Godina 4*
Nisje 19 Qershor — 8 Dite (7 Nete) — Cmimi 279€ Godina 3* / Cmimi 329€ Godina 4*
Nisje 26 Qershor — 8 Dite (7 Nete) — Cmimi 279€ Godina 3* / Cmimi 329€ Godina 4*
MUAJI KORRIK
Nisje 3 Korrik — 8 Dite (7 Nete) — Cmimi 329€ Godina 3* / Cmimi 369€ Godina 4*
Nisje 10 Korrik — 8 Dite (7 Nete) — Cmimi 329€ Godina 3* / Cmimi 369€ Godina 4*
Nisje 17 Korrik — 8 Dite (7 Nete) — Cmimi 359€ Godina 3* / Cmimi 399€ Godina 4*
Nisje 24 Korrik — 8 Dite (7 Nete) — Cmimi 359€ Godina 3* / Cmimi 399€ Godina 4*
Nisje 31 Korrik — 8 Dite (7 Nete) — Cmimi 359€ Godina 3* / Cmimi 399€ Godina 4*
MUAJI GUSHT
Nisje 7 Gusht — 8 Dite (7 Nete) — Cmimi 359€ Godina 3* / Cmimi 399€ Godina 4*
Nisje 14 Gusht — 8 Dite (7 Nete) — Cmimi 359€ Godina 3* / Cmimi 399€ Godina 4*
Nisje 21 Gusht — 8 Dite (7 Nete) — Cmimi 329€ Godina 3* / Cmimi 369€ Godina 4*
Nisje 28 Gusht — 8 Dite (7 Nete) — Cmimi 279€ Godina 3* / Cmimi 329€ Godina 4*

         

DITA 1:
Nisja nga Tirana ne oren 6:30
-Nisja nga Durresi ne oren 5:30
-Nisja nga Shkodra ne oren 8:30
ne drejtim te Malit te Zi duke kaluar nga pika kufitare e Muriqanit.
*Ndalese per kafen e mengjesit pak km pasi te kalojme doganen dhe me pas vazhdimi udhetimit per ne Canj, qyteza me e bukur bregdetare e Malit te Zi. Plazh i Canj-it eshte perla e Rivieres Malazeze. Me nje plazh me guraleca dhe ujin e kristalt ngjyre blu te thelle, Canji te ngjason me plazhet e bukura te Jugut tone si Jal dhe Himar. Nje lum qe buron nga malet perball deperton ne plazh duke e ndare ne gjysma, dhe gjelberimi rrethuese i jep me shume bukuri natyres se qytezes Canj.
Akomodimi ne hotel Montenegro buze plazhit. (dhoma me pamje nga deti ose nga mali sipas disponibilitetit)
Ne recepsionin e hotelit guida (shqoruesi) do ju asistojne ne procedurat e check in-it dhe akomodimit ne dhoma.
Kohe e lire per plazh ne sherbimin Full Board te hotelit, duke perdorur plazhin dhe pishinat e hotelit
Gjate qendrimit tuaj ne hotel Montenegro ne Canj, guida e agjensise do te jete ne asistencen tuaj cdo dite duke u kujdesuar per kerkesat tuaj, dhe guiden ju do mund ta gjeni ne cdo moment ne hollin e resortit ne hapsiren e dedikuar per agjensine tone.
Cdo dite mund te vizitoni Plazhin e Mbretereshes nese keni deshire (vajtie – ardhje behet behet vetem ma varka dhe kushton 2€. Varkat nisen cdo 30 minuta). Plazhi i mbretereshes se Canj, eshte nje gji i virgjer me nje bukuri te rrallë, nje plazh unikal i Rivieres Malazeze qe duhet te vizitohet nga ju.
Ne mbremje mund te shetisni ne bulevardin buze detit te Canj duke frekuentuar lokalet dhe baret e zones.
DITA 2:
Kohe e lire per plazh dhe argetimin ne Ambjentet e hotelit ne sherbimin Full Board
DITA 3:
Kohe e lire per plazh dhe argetimin ne Ambjentet e Hotelit ne sherbimin Full Board

*OPSIONALE: Eskursion me traget dhe plazh ne gjirin e Kotorit dhe vizite e qytetit te Kotorit  ( Cmimi person 30€ transferta + guida + bileta e tragetit)
Pas mengjesit ne hotel, do udhetojme drejt Tivatit (45 min larg) ku ne oren 10.30 do te akomodoheni ne traget per te nisur aventuren tone blu.
Destinacioni i pare qe vizitojme eshte ishuli i famshem Sveti Marko ku mund te shijojme eshe bukurite e ishullit gospa od milosrđa. Kohe e lire per plazh.
Gjate lundrimit ne traget do te konsumojme dreken (e cila merret me vete e paketuar nga resorti si pjese e sherbimit Full Board qe keni paguar) perpara se te vizitojme ishullin me te bukur te gjirit te kotorrit Our Lady of the Rocks
Aventura jone blu vazhdon me kohe te lire per plazh ne nje nga plazhet e virgjera dhe te vecanta sic eshte E Morinj
Pas vizite ne E Moring lundrojme drejt qytetit te Kotorit. Ne shoqerine e guides vizite e qytetit te Kotorit.
*Kthimi ne hotel ne mbremje per darken

DITA 4:
Kohe e lire per plazh dhe argetimin ne Ambjentet e Hotelit ne sherbimin Full Board

*OPSIONALE: Eskursion ne Dubrovnik (Cmimi person 30€ transferta + guida)
Pas mengjesit ne hotel, ne shoqerine  e guides nisemi nga hotelit Drej Dubrovnikut (90 min larg)
Ne shoqerine e guides do te viziojme qytetin e mrekullueshem te Dubrovnikut, i cili cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut.  Raguza (emri i vjeter i Dubrovnikut) ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.
Vizita perfshin:
Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio,  Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit. Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001.
(Dreka do te jete marre me vete e paketuar nga resorti si pjese e sherbimit Full Board qe keni paguar)
*Pas vizites se Dubrovnikut kthimi ne hotel per darken.

DITA 5:
Kohe e lire per plazh dhe argetimin ne Ambjentet e Hotelit ne sherbimin Full Board

*OPSIONALE: Eskursion ne Budva & Plazh ne ishullin Hawai me anije ( Cmimi person 20€ Anija + Guida)
*Pas mengjesit ne hotel, nga moli i Canj fillojme aventuren tone blu duke lundruar me anije nga Canj ne Budva. Mberritja ne Budva vizite e qytetit te vjteter te Budvas ne shoqerine e guides.
Me do do te lundrojme ne ishullin Shen Nikolla, i cilesuar ndryshe edhe si Ishulli “HAWAI”. Kohe e lire per plazh ne ishull.
Pas plazhit ne “Hawai” lundrojme drejt Shen Stefanit. Gjate lundrimit Budva – Shen Stefan mund te shijojme dreken e paketuar nga hotelit ne anije. Mberritja ne She Stefan dhe kohe e lire per plazh afer ishullit, ku ju ftojme te hidheni nga anija dhe ujin e kristalt te Adriatikut.
Vazhdimi aventures tone blu, ne plazhin e Mbretereshes. Kohe e lire per plazh dhe me pas kthimi ne Canj
(Dreka do te jete marre me vete e paketuar nga resorti si pjese e sherbimit Full Board qe keni paguar)

DITA 6:
Kohe e lire per plazh dhe argetimin ne Ambjentet e Hotelit ne sherbimin Full Board
DITA 7:
Kohe e lire per plazh dhe argetimin ne Ambjentet e Hotelit ne sherbimin Full Board
DITA 8:
Kohe e lire per plazh deri ne oren 14:00.
Largimi nga hotelit dhe nisja per ne Tirane
Mberritja ne Tirane ne mbremje.

 

NE CMIM PERFSHIHET:
1. Akomodimin per 7 nete ne hotel MONTENEGRO Canj, buze plazhit
2. Sherbimi Full Board (Mengjes + Dreke + Darke)
3. Guida (shoqeruesi)
4. Transferta
Tirane – Canj – Tirane
5. Asistenca me Guid (shoqerues)
6. Perdorimi i pishines per godinen me 4 yje
NE CMIM NUK PERFSHIHET:
1. Shezlloni ne plazh (1 cader + 2 shtreter) 10€-12€ dita per klientet e agjensise
2.Taksa lokale 1.30€ nata/person paguhet ne recepsion nga klienti ne momentin e chek in

Per te Rezervuar klikoni me poshte

         

[formidable id=1 title=true description=true]

SHENIM:
►Duhet të dini se:
👇👇👇
Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora 7:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 6:00 nga pallati sportit
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët në moshën 0 – 1.99 vjeç paguajnë 40€ për akomodimin në Godinën 3 yje dhe 4 yje
➤ Fëmijët në moshën 2 – 11.99 vjeç paguajnë 105€ më lirë nga cmimi i paketës për Godinën me 3 yje
➤ Fëmijët në moshën 2 – 11.99 vjeç paguajnë 140€ më lirë nga cmimi i paketës për Godinën me 4 yje
——————————————————
DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë ose kartë Identiteti
➤ Hyrja në Malin e Zi është e lirë. Nuk kërkohet test PCR (Covidi)
——————————————————
SHERBIMI FULL BOARD
➤Perfshin Mengjesi + Dreken + Draken te shtruar bufe ne restorantin kryesor te Hotelit. Pervec ujit, pijiet alkolike dhe jo-alkolike nuk jane te perfshira ne cmim
➤ Sherbim fillon me Dreken e Dites se Pare dhe perfundon me Mengjesin e Dites se se fundit
➤ Check in ne Hotel behet pas ores 14:00.
➤ Check out ne Hotel behet jo me vone se ora 11:00.
——————————————————
INFORMACIONE
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar