PLAZH NË LEFKADA – Hotel LEFKAS 4⭐ – 5 Ditë (4 Netë)

209€ / Per person

💎5 DITE PLAZH NE ISHULLIN ME FAME BOTERORE TE LEFKADAS💎
Eskursione te ndryshme cdo dite per te viziuar plazhe te ndryshme te Lefkadas si:

  • Parga
  • Porto kastiki
  • Egremi
  • Meganisi
  • Scorpions
  • Porti Fiskardo
  • Kathisma
  • Agio Nikita
  • Preveza

———MUAJI KORRIK———

Nisje 6 Korrik — 5 Dite (4 Nete) — Cmimi 229€

Nisje 13 Korrik — 5 Dite (4 Nete) — Cmimi 239€

Nisje 20 Korrik — 5 Dite (4 Nete) — Cmimi 249€

Nisje 27 Korrik — 5 Dite (4 Nete) — Cmimi 249€

———MUAJI GUSHT———

Nisje 3 Gusht — 5 Dite (4 Nete) — Cmimi 249€

Nisje 10 Gusht — 5 Dite (4 Nete)  —Cmimi 249€

Nisje 17 Gusht — 5 Dite (4 Nete) — Cmimi 239€

Nisje 24 Gusht — 5 Dite (4 Nete) — Cmimi 229€

Akomdodimi ne hotel Lefkas 3 Yje superior ne qender te Lefkades (qytetin kryesor te ishullit Lefkas) dhe buze detit
PROGRAMI I DETAJUAR I UDHETIMIT
DITA 1: PLAZH NE PARGA
*Nisja nga Tirana ne mengjes ne oren 04.30.
*Ndalesa te shkurtra rruges. Kalimi i kufirit nga pika kufitare e Kakavijes
*Qyteti i pare qe vizitojme eshte Parga. Vizite ne shoqerin e guides e qytetit turistike Parges, ku mund te konsumojme edhe dreken. Sigurisht qe sugjerimet e guides tone nuk do te mungojne.
Me pas kohe e lire deri mbasdite per te bere plazh ne gjirin e vecante e Parges.
*Pas plazhit vazhdojme udhetimin drejt Lefkades
*Akomodimi ne hotel Lefkas ne qender te qytetit te Lefkades.
*Hotel Lefkas i pozicionuar ne qendren e qytetit ju mundeson te shetisni lirshem ne Lefkada duke shijuar jeten e nates te qytetit dhe gatimet tradicionale te tavernave te ndryshem buze detit
DITA 2: LEFKDA (SHETITJE ME TRAGET NE ISHUJT)
*Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit  do te nisim aventuren BLU, ku ne portin e Nidrit na pret trageti per te vazhduar lundrim ne ishujt me fame boterore te Lefkades.
E gjithe dita e dyte do te jete e dedikuar per te vizituar bregdetet me famë boterore të Lefkades… Lundrimi fillon ne oren 9:45 ku ndalojme ne plazhet e Porto kastiki dhe Egremi. Turi vazhdon me pas drejt plazheve dhe ishuve te njohur si Meganisi, Scorpions, Porti Fiskardo, ishulli Itaka (ku ka qender Odise sipas mitologjise dhe shpella Papanikolis.
Gjate lundrimit jane planifikuar disa ndalesa per plazh kryesisht ne 2 plazhet me fame boterore te Porto Katsiki dhe Egremi.
Ndalese gjithashtu ne ishullin Kafalonia per te vizituar qytetin.
Kthimi me pas ne portin e Lefkades rreth ores 18:00
Kjo shëtitje e mrekullueshme është opsionale dhe kushton 20€ (ne cmim perfshihet edhe dreka ne traget). Udhetimi eshte i keshillueshem te ndiqet por jo i detyrueshem.
(Personat qe nuk duan te ndiekin turin me traget, mund te qendrojne per plazh ne Lefkas, ose Niikiana)**Pas lundrimit, kthimi ne hotel.
**Hotel Lefkas i pozicionuar ne qendren e qytetit ju mundeson te shetisni lirshem ne Lefkada duke shijuar jeten e nates te qytetit dhe gatimet tradicionale te tavernave te ndryshem buze detit
DITA 3: PLAZH NE KATHISMA, LEFKADA
*Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:30 deri ne oren 15:00.
*Pas plazhit, nisemi per te konsumuar dreken dhe per te vizituar  manastirin e Faneromenis
*Rreth ores 18:00 kthimi per ne hotel.
*Pasdite e lire per te shetitur dhe pushuar
*Hotel Lefkas i pozicionuar ne qendren e qytetit ju mundeson te shetisni lirshem ne Lefkada duke shijuar jeten e nates te qytetit dhe gatimet tradicionale te tavernave te ndryshem buze detit
———————-
Ne mbremje, opsionale Boat Party (Cmimi extra 10 euro/person me 1 pije te perfshire).
Nisja 20:30 – 1:00.
Opsionale organizim i sugjeruar ne party ne anije .(Extra per party 10 euro hyrja+1 pije )
Anija shnderrohet ne nje beach bar me muzike, drita, fishekzjarre per nje atmosfere mbreselenese. Anija do te ankorohet ne nje plazh te virgjer per disa ore, ku me guximtaret mund te lahen. Muzika dhe festa nuk do te ndalet ne asnje moment. Anija do kete DJ me te mire te Lefkades qe do ju shoqeroje gjate gjithe kohes.
DITA 4: KOHE E DEDIKUAR PER PLAZH NE LEFKADA
*Mengjesi ne hotel (bufe)
*Me pas kohe e lire per plazh.
Sugjerimi jone eshte te udhetojme drejt qytezes se bukur Agio Nikita per plazh. (Transferta hotel – Agia Nikita – hotel eshte e pershire ne cmim)
*Hotel Lefkas i pozicionuar ne qendren e qytetit ju mundeson te shetisni lirshem ne Lefkada duke shijuar jeten e nates te qytetit dhe gatimet tradicionale te tavernave te ndryshem buze detit
DITA 5: PLAZH NE PREVEZA
*Mëngjesi në hotel (bufe)
*Pas mengjesit nisja drejt Prevezes, ne Kanali BEACH.
Kohe e lire per plazh deri ne oren 15:00.
*Nisja për kthim nga kufiri i Kakavisë.
*Mberritja ne darke fundi i sherbimit tone.
NË ÇMIM PËRFSHIHET NË ÇMIM NUK PËRFSHIHET
1.  Transporti dhe te gjitha shetitjet sipas programit me autobuz / minibuz turistik
2. Akomodimi per 4 nete ne hotel Lefkas ne qender te Lefkades, prane lokaleve, restoranteve dhe tavernave te qytetit.
3. Mengjeset ne restorantin e hotelit
4. Asistence me guid shqiptare gjate gjithe udhetimit
5. Transfertat hotel – plazh – hotel per te gjitha ditet sipas programit
a) Drekat dhe Darkat
b) Shetitja ne Ishuj me traget (çmimi 20€ + dreka e perfshire)
c) Shezllonet gjatë plazhit
d) Taksa lokale e Greqisë 1.5 euro nata për dhomë në hotel me 3 yje, dhe 3 euro nata për dhomë në hotel me 4 yje. Taksa paguhet në recepsionin e hotelit nga vetë klientët
e) Boar Party ne mbremje (çmimi 10€ + 1 pije e perfshire)

[formidable id=1 title=true description=true]

SHENIM:

Duhet të dini se:
👇👇👇

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora  04:30 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 05:00 nga pallati sportit
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët në moshën 0 – 1.99 vjec paguajnë 80€
➤ Fëmijët në moshën 2 – 11.99 vjeç përfitojnë 80€ zbritje nga cmimi i afishuar
——————————————————
DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë me vlefshmëri minimumi 3 muaj

➤ Hyrja në shtetin e Greqisë do mund të realizohet vetëm me pashaportë dhe duke pasur njërin prej 3 dokumentave më poshtë
1) Ose dokument vërtetimi që keni bërë vaksinën anticovid
2) Ose testin e shpejte (Rapid Test) deri në 48 orë përpara ditës së hyrjes në kufi
3) Ose testin PCR deri në 72 orë përpara ditës së hyrjes në kufi

——————————————————
INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar