RIVIERA SHQIPTARE – 6 DITË

€255 / Per person

RIVIERA SHQIPTARE – 6 DITË

 

( DHERMI, SARANDE, KSAMIL, KROREZ, KAKOME, LUKOVE. )

-Hotel Sunrise 4* (Mengjes+darke) : Ndodhet 2 minuta larg nga deti.Disponon plazh privat dhe shezllonat jane gjithmone te perfshire ne pakete ,mund te perdoren sipas disponueshmerise.. Konsiderohet BUTIK HOTEl pasi disponon vetem 18 dhoma ne total ( 95 % e tyre me pamje nga deti) dhe nje restorant ne katin e 1 ku konsumohet darka e perfshire ne pakete.

-Hotel Nertili 4* (Mengjes+darke): Ndodhet buze detit, vetem 7-8 minuta ne kemb larg nga qendra e qytetit . Disponon plazh privat dhe shezllonat jane gjithmone te perfshire ne pakete ,mund te perdoren sipas disponueshmerise. 90 % e dhomave te gjithe godines jane me pamje nga deti.Restaurimi fundit eshte bere ne vitin 2019.

– Hotel SunRays 3* (Me mengjes) : Ndodhet buze detit, vetem 5 minuta ne kemb larg nga qendra e qytetit. 90 % e dhomave te gjithe godines jane me pamje nga deti.

DATAT E NISJES:

KORRIK : 3, 10, €235 Hotel Sunrise 4*,€245 Hotel Nertili 4*

KORRIK : 17, 24, €255 Hotel SunRays 3*, €265 Hotel Sunrise 4*, €275 Hotel Nertili 4*

KORRIK 31 ,GUSHT : 7, 14, 21, 28, €289 Hotel SunRays 3*, €299 Hotel Sunrise 4* , €309 Hotel Nertili 4*

SHTATOR : 4 , €255 Hotel SunRays 3*, €265 Hotel Sunrise 4*, €275 Hotel Nertili 4*

Programi

 

DITA E PARE
Tirane – Dhermi – Sarande .

► Nisja nga Tirana oren 06:00.

► Nisja nga Durresi ne oren 06:30.

Vazhdimi i udhetimit drejt Dhermiut, ndalese ne Vlore per kafe. Me pas do te vazhdojme drejt Dhermiut per plazh. Pas kesaj vizite i drejtohemi qytetit te Sarandes. Akomodimi ne hotel ne mbremje. Darka ne hotel. Pas darkes shetitje ne bulevardin buze detit te qytetit te Sarandes.

 

DITA E DYTE
Lundrim me Skaf, Krorez – Kakome – Gremina – Plazhi Ushtarit – Gjiri Rrojdhes.

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit shkojm ne portin kryesor te qytetit te Sarandes dhe fillojm lundrimin me skaf. Gjate ketij lundrimi fantastik do te ndalojm ne plazhin e Krorezes, Kakomes, Plazhin e Ushtarit dhe Gjirin e Rrojdhes. Kthimi perseri ne port rreth ores 16:00 (lundrim me anije e cila ka nje kosto prej 25 Euro. Pjesmarrja minimale per tu realizuar eshte 10 persona. Personat qe nuk duan te jene pjesmarres mund te qendrojn per plazh ne Sarande ). Konsumimi i darkes ne hotel.

 

DITA E TRETE
Plazh Ksamil

Pas mengjesit ne hotel i drejtohemi plazheve te Ksamilit,

Qendrimi ne plazh deri pasdreke.

Pas plazhi kthehemi ne hotel. Konsumimi i darkes ne hotel.

 

DITA E KATERT
Plazh ne Lukove.

Pas mengjesit ne hotel se bashku me shoqeruesin tone do te nisemi per ne plazh ne Lukove (extra 10 euro/personi ).
Minimumi i pjesemarrjes eshte 10 persona.

Qendrimi ne plazh deri pasdreke. Me pas do te kemi mundesi konsumimin e darkes dhe do te kemi qendrim te lire per te shijuar jeten e nates te qytetit te Sarandes.

 

DITA E PESTE
Sarande – Lekures.

Qendrimi ne plazh deri pasdreke. Pasdite vizite ne Kalane e Lekuresit per nje panorame fantastike plot drita te qytetit te Sarandes. (Ekstra: 5 euro/ personi).

 

DITA E GJASHTE
Mengjesi ne hotel. Qendrim per plazh ne Sarande deri ne mesdite. Me pas vazhdojme udhetimin per ne kthim me ndalesa gjate rruges.

Mberritje ne Durres & Tirane ne darke.

Fundi i sherbimit tone.

 

POLITIKAT E FEMIJEVE
• 0-2.99 VJEC JANË FALAS
• 3-11.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
• MBI 12 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

SHENIM
► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.
► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITË PARA.
► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 7 DITE PARA NISJES .
► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME

► CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE.
PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

PERFSHIHET:
Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
Transporti me automjet komod
Akomodimi 5 nete në hotelet perkates.
Shezllonat ne plazh per Hotel Nertilin.
Baza e shërbimit të vakteve sipas hotelit
Shezllonat ne plazh per hotel Sunrise.

NUK PERFSHIHET:
Dreka
Hyrjet në monumente dhe muzeume.
pijet gjate vakteve
Lundrimi me anije 25 euro
Plazh ne Lukove ( extra 10 euro / personi )
Kalaja e lekuresit ( Extra 5 euro )

 3,923 total views,  114