SARANDË – KSAMIL 5 DITË €129

$129 / Per person

Programi

VIZITOHET: SARANDE , KSAMIL , KROREZ , PORTO PALERMO , GJIROKASTER;

21-25 , 28 Qershor – 2 Korrik , €129 Hotel Vola 3* , €129 Hotel Sunrays 3* , €149 Hotel Mediterrane 4* ,
5-9, 12-16 Korrik , €139 Hotel Vola 3* , €139 Hotel Sunrays 3* , €169 Hotel Mediterrane 4* ,
19-23, 26-30 Korrik , 2-6, 9-13- 16-20 Gusht , €149 Hotel Vola 3* , €149 Hotel Sunrays 3* , €179 Hotel Mediterrane 4* ,
23-27 Gusht €139 Hotel Vola 3* , €139 Hotel Sunrays 3* , €169 Hotel Mediterrane 4* ,

01

Nisja nga Tirana oren 06:00 .
Nisja nga Durresi ne oren 06:30 .
Nisja nga Elbasani ne oren 05:20 .

DITA 1: Tirane – Gjirokaster – Sarande .

Nisja nga Tirana oren 06:00 .
Nisja nga Durresi ne oren 06:30 .
Nisja nga Elbasani ne oren 05:20 .
Vazhdimi i udhetimit drejt qytetit te Sarandes , ndalesa e pare ne zonen e Pocemit . Me pas do te bejme ndales per vizite ne qytetin antik te Gjirokastres .Pas kesaj vizite i drejtohemi qytetit te Sarande .Akomodimi ne hotel . Shfrytezimi i pishines ose Plazheve afer hotelit .Pasdite e lire , Darka ne hotel .Pas darkes shetitje ne bulevardin buze detit te qytetit te Sarandes ..

02

DITA 2: Lundrim me Skaf , Krorez – Kakome – Gremina – Plazhi Ushtarit – Gjiri Rrojdhes .

Mengjesi ne hotel . Pas mengjesit shkojm ne portin kryesor te qytetit te Sarandes dhe fillojm lundrimin me skaf . Gjate ketij lundrimi fantastik do te ndalojm ne plazhin e Krorezes , Kakomes , Plazhin e Ushtarit dhe Gjirin e Rrojdhes . Kthimi perseri ne port rreth ores 16:00 .( Lundrimi me skaf ka nje kosto extra prej 2500 Lekesh.Pjesmarrja minimale per tu realizuar eshte 8 persona . Personat qe nuk duan te jene pjesmarres mund te qendrojn per plazh ne Sarande ) . Konsumimi i darkes ne hotel .

03

DITA 3:Plazh Ksamil – Vizite ne Butrint .

Pas mengjesit ne hotel i drejtohemi plazhit te Ksamilit, ku kemi perzgjedhur plazhin 3 Ishujt, nje nder plazhet me te bukur dhe me ujin me te paster te Ksamilit. Qendrimi ne plazh deri ne oren 17:30 . Gjate kesaj dite ne konsultim me guiden cdokush qe ka deshire te vizitoje Butrintin do te dakortesohen per te vizituar qytetin antik te Butrintit. Pas plazhi kthehemi ne hotel.

04

DITA 4: Plazh ne Sarande .

Pas mengjesit ne hotel se bashku me shoqeruesin tone do te nisemi per ne plazhin La Cueva Beach (150 m nga hoteli). Ky plazh ofron bar,restorant,beach-bar gjithashtu here pas here organizohen party gjate dites.

Qendrimi ne plazh deri ne oren 17:30. Pas darkes , vizite ne Kalane e Lekursit per nje panorame fantastike plote drita te qytetit te Sarandes .

05

DITA 5: Sarande – Tirane .

Mengjesi ne hotel . Qendrim per plazh ne Sarande deri ne mesdite . Me pas startojm udhetimin per ne kthim . Mberritje ne Tirane , Durres & Elbasan ne darke .

Fundi i sherbimit tone .

Informacione mbi akomodimin :

Duhet te keni me vete :
Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata.

 

 

NE CMIM PERFSHIHET NE CMIM NUK PERFSHIHET
-AKOMODIMI NE HOTEL 3* OSE 4* ( AFER QENDRES SE SARANDES) -LUNDRIMI ME SKAF, 2500 LEKE/PERSONI .
-TRANSPORTI DHE VIZITAT SIPAS PROGRAMIT ME BUS/MINIBUS. -DREKAT.
-MENGJESI DHE DARKA SIPAS PERZGJEDHJES TUAJ . -GJITHCKA E PAPERMENDUR NE RUBRIKEN ( NE CMIM PERFSHIHET ) .
-SHOQERUESI GJATE GJITHE UDHETIMIT .
-PERDORIMI I PISHINES ( PER HOTEL MEDITERRANE 4*)

 

SHENIM:

POLITIKAT E FEMIJEVE
• 0-2.99 VJEC JANË FALAS
• 3-7.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
• MBI 8 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

SHENIM
► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.
► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
► NESE FEMIJA NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

Leave Your Comments

  • Accommodation
  • Transport
  • Comfort
  • Hospitality
  • Food