STAMBOLL — 4 Dite (3 Nete) — Hotel 4⭐

$89 / Per person

VIZITOJME
🔹SHKUP
🔹STAMBOLL
🔸Destinacione te Stambollit si Xhamia Blu, pallati i sullatenve Sarajet e Topkapise, Akuariumi, pallati mbreteror Dolmabahce, Kisha e Shen Sofise
🔸Shoppin ne qendrat tregtare me te medhe te Stambollit
🔸Shetitje me traget ne Bosfor
🔸Mbremje Turke me valltare dhe muzike ne Traget

KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇

MUAJI SHTATOR
Nisje 2 Shtator — 4 Dite (3 Nete) — Cmimi 89€
Nisje 9 Shtator — 4 Dite (3 Nete) — Cmimi 89€
Nisje 16 Shtator — 4 Dite (3 Nete) — Cmimi 89€
Nisje 23 Shtator — 4 Dite (3 Nete) — Cmimi 89€
Nisje 30 Shtator — 4 Dite (3 Nete) — Cmimi 89€

MUAJI TETOR
Nisje 7 Tetor — 4 Dite (3 Nate) — Cmimi 89€
Nisje 14 Tetor — 4 Dite (3 Nate) — Cmimi 89€
Nisje 21 Tetor — 4 Dite (3 Nate) — Cmimi 89€
Nisje 28 Tetor — 4 Dite (3 Nate) — Cmimi 89€

DITA 1

-Nisja nga Tirana ne oren 19:00
-Nisja nga Durresi ne oren 18:30
-Nisja nga Elbasani ne oren 19:30
*Vazhdojme udhetimin ne drejtim te Stambolli, duke pershkruar itinerarin Shkup, Sofie, Stamboll
*Ndalese e shkurter ne Shkup dhe vazhdimi i rruges per ne Bullgari.
Me pas vazhdojme udhetimin drejt Stambollit.
*Mberritja ne Stamboll dhe akomodimi ne hotel 4 yje prane qendres te Stambollit
Mbremja e lire per tu relaksuar ne spa e hotelit

DITA 2:

*Pas mengjesit ne hotel nr shoqerine e guides nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti.
Turi fillon me viziten e Xhamise Blu (nje nder simbolet e madheshtise se Stambollit), dheKishen e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse (vecantia e se ciles eshte se ne brendesi te saj do te gjeni elemente te kishes dhe xhamise te nderthura se bashku, pasi kisha e Shen Sofise u shenderruar ne xhami per disa shekuj perpara se te kthehej perseri ne kishe).
Vazhdimi i vizitave “Sarajet e Topkapise”. Vizita e Topkapise do te jete si nje udhetim ne kohe i arkitektures dhe kultures qe secili sulltan ka sjellur gjate sundimit te tij ne perandorine osmane.
*Pas mbarimit te vizitave, kohe e lire per te shopping ne pazarin e famshem turk, ne Grand Baazar
*Kthimi ne hotel
*Gjate darkes per klientet qe duan te festojne (opsionale) do te organizohet “Nata Turke” ne traget duke lundruar nen petkun e dritave te Stambollit, me darke dhe pije pa limit dhe program muzikor,

 

DITA 3

*Pas mengjesit ne hotel ne shoqerine e guides vahzdojme vizitat e Stambollit me akuriumin te bukur Florya, dhe muzeun Panorama 1453,  per te vazhduar me pas drejt stacioneve te trageteve Eminoy ku do te lundrojme me anije për dy – tre orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa dhe per tu njohur me legjenden e saj si te nje perralle.
*Pasdite do te vizitoime pallatin mbreteror te Dollmabahces me arkitekturen mbreslenese ku gershetohen motivet e perendimit dhe te lindjes.
*Pas vizites se Dolmabahces, kohe per shopping ne qendrat tregtare OUTLET
*Mbremja e lire

 

DITA 4

*Mengjesi ne hotel.
*Nisja drejt Shqiperise duke udhetuar nga segmenti Stamboll – Sofie – Shkup.
Ndalesa te shkurtra gjate rruges per pushime.
Ndalese dhe vizite ne Shkup, ku ne shoqerine e guides do te vizitojme qytetin e bukur te Shkupit dhe atraksionet e tij si sheshi Aleksander, shtepia e Nene Terezes, Urat mbi lumin Vardar, etj.
Pas vizites ne Shkup nisje per Tirane, Durres, Elbasan.
Mberritja ne darke.

 


 • NË ÇMIM PËRFSHIHET

  1) Transporti sipas programi me autobus / minibus turistik
  2) Akomodimi per 3 ne hotel 4 Yje ne Stamboll (prane qendres)
  3) Mengjeset gjate qendrimit ne hotel
  4) Guida (Shoqeruesi) gjate diteve te udhetimit

  NË ÇMIM NUK PËRFSHIHET

  A) Drekat dhe Darkat

  B) Hyrjet në monumente, muzeume, parqe dhe lundrimi me traget ne Bosfor si me poshte:
  *Lundrimi ne Bosfor 10€
  *Akuariumi 15€
  *Xhamiu blu falas
  *Kisha e Shen Sofise falas
  *Sarajet e Topkaise 15€
  *Pallati Dollmabahces 15€
  *Nata Turke 30€

 

SHENIM:

Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Tirana në orën 19:00  nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
➤ Durres ne oren 18:00 nga pallati sportit
➤ Elbasan ne oren 19:30 nga kryqezimi i Cerrikut
——————————————————-
DOGANA
1) Testin PCR deri në 48 orë përpara ditës së hyrjes në kufi ose certifikaten e vaksinimit (ku doza e dyte duhet te jete mare min 14 dita nga dita e hyrjes ne kufi)
1) Per kete udhetimi per kalimin e doganes nevojitet pashaporta. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Per te hyre ne shtetin e Turqise, ju duhet te keni mbi 150 dite vlefshmeri nga datat e skadences ne pashaporte.
2, a) KUJDES… Nese keni vlefshmeri skadence ne pashaporte nga 150 – 90 dite atehere ju nevojitet te paguani nje vize turistike (85 euro) e cila paguhet ne dogane per te hyre ne Turqi.
3) Plotesimin e formularit PFL te cilin e gjeni ne link –  https://register.health.gov.tr/
——————————————————-
INFORMACIONE
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure

Leave Your Comments

 • Accommodation
 • Transport
 • Comfort
 • Hospitality
 • Food