VITI I RI NË HILTON PODGORICA 5*

299€ / Per person

► 31 DHJETOR – 2 JANAR

* HOTEL HILTON PODGORICA 5* €299 ( EXTRA TRANSPORTI €30)

 

* MBREMJE GALA NE DATE 31 DHJETOR – MUZIKE LIVE RENIS GJOKA ( BAND ).

* MBREMJE GALA NE DATE 1 JANAR – MUZIKE LIVE LORENC HASRAMA & OLSI BYLYKU.

( Tashmë Kolashina vetëm 30 min. larg me autostradën e re )

Program

 • 1
 • Dita e Pare
 • Ujevara e Niagares – Podgorice – Delta City shopping
  Nisja nga Tirana ne oren 08:00. Ndalese gjate rruges per te konsumuar mengjesin. Kalimi ne piken doganore Hani i Hotit. Pas doganes do bejme nje ndalese ne Ujvaren e Niagares (Podgorice).
  Pas vizites ne Ujevaren e Niagares vazhdim i udhetimit per ne Podgorice ne qendren tregtare Delta City (me e madhja ne Malin e Zi). Kohe e lire per te konsumuar dreken ne restorantet e shumte dhe per te bere shopping. Akomodimi ne Hotel HILTON 5* ne qender te Podgorices . Kohe e lire per te pushuar dhe per te perdorur jakuzzi dhe palestren.
  – Mbremja Gala e Nderrimit te viteve 31 Dhjetor ( ushqim pije pa limit nga ora 21:00 deri ne oren 2:30 ).
 • 2
 • Dita e Dyte
 • PODGORICE – KOLASHIN – PODGORICE
  Mengjesi ne hotel (bufe e hapur). Pas mengjesit nisemi drejt Kolashines. Tashme me hapjen e autostrades se re rruga Podgorice – Kolashin behet per 35-40 minuta. Pasi mberrijme ne Kolashin, kohe e lire per te bere Ski dhe per te konsumuar dreken ne restorantet e zones.
  PISTA E SKIJIMIT NE KOLASHIN konsiderohet si me e madhja ne Malin e Zi, duke zoteruar 14 km hapsire per skijim te ndara ne pista te ndryshme skijimit sipas kategorive te veshtiresise.
  Gjithashtu ndodhen edhe 6 teleferik per tu zhvendosur ne pistat e shumta te Kolashinit. Pas drekes, rreth ores 15:30 nisemi drej Podgorices. Kohe e lire per te shetitur qytetin e Podgorices. Darka ne hotel.
 • 3
 • Dita e TreteMengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt qytetit te Budvas.Vizite dhe dreke ne Budva.Mberritja ne mbremje. POLITIKAT E FEMIJEVE: • 2-5.99 VJEC PAGUAN 50 EURO ( NE KREVAT ME PRINDERIT ).• MBI 12 VJEC PAGESE E PLOTE.
 •  • 6-11.99 VJEC PAGUAN 149 EURO ( NE EXTRA BED )
 •  • 0-1.99 VJEC  FALAS.
 • SHENIM:
 • Fundi i Sherbimit tone.
 • Nisja per ne Tirane pasdreke.
 • DITA E TRETE: PODGORICE- BUDVA -TIRANE
 • 0
 • PROGRAMI I MBREMJES GALA  • ANTIPASTA: ( Djathe me fruta te thata, Sallate Greke, Sallate Ruse, Sallate e stines, Sallate Peshku, etj..)-PATATE FURRE.-RIZOTO ME FRUTA DETI.-SHISHQEBAP PULE, SALCA TE NDRYSHME DHE PERIME.-FILETO PESHKU ME SALCE LIMONI.* PAKETA E PIJEVE:• Verëra (Chardonnay, Vranac 13. Jul Plantaže, Rose).• Pijet alkoolike ( Pelinkovc, Amaro Montenegro ).• Uiski (Johnny Walker Red, Ballantine’s)* EMBELSIRA:-FRUTA
 • -MINI TORTA
 • • Birra (Nik Gold, Bavaria).
 • • Raki (rrushi, kumbulle).
 • • Ujë mineral, pije joalkoolike (Coca Cola, Fanta, Ujë Tonik,), Lëngje (Portokalli, Limoni,Mollë, Boronice).
 • -MISH GICI I PJEKUR.
 • -NJOKI ME DJATHE, SPINAQ DHE ARRA.
 • -PERIME ZGARE.
 • • TE NGROHTA:
 • * PAKETA E USHQIMEVE – BUFE:
 • • MBREMJA GALA NE DATE 1 JANAR NGA 21:00 – 02:30. – MUZIKE LIVE NGA LORENC HASRAMA & OLSI BYLYKU.
 • • MBREMJA GALA E NDERRIMIT TE VITEVE NE DATE 31 DHJETOR NGA 21:00 – 02:30. – MUZIKE LIVE NGA RENIS GJOKA & BAND.

Perfshihet

 • Përdorimi i pishinës dimërore dhe SPA
 • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
 • Mbrëmja Gala e datës 31 Dhjetor dhe 1 Janar
 • Muzik Live 31 Dhjetor nga Renis Gjoka & BAND
 • AKOMODIMI NE KING STANDART ROOM
 • Muzike Live 1 Janar nga Olsi Bylyku&Lorenc Hasrama

Nuk perfshihet:

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Dreka
 • TAKSA LOKALE 2.90 EUR për persona mbi 12 vjec/natë
 • TAKSA LOKALE 2.50 EUR person/natë DERI 11.99 VJEC
 • Extra 30 EUR/person(Transporti me minibus/autobus)