VITI I RI NE STAMBOLL 4 DITE €99

€99 / Per person

VITI I RI NE STAMBOLL 4 DITE €99
30 DHJETOR – 2 JANAR 2022

 

DITA E PARË
-Nisja nga Tirana ne oren 19:00 (1 dite para dates se nisjes)

-Nisja nga Durresi ne oren 18:00 (1 dite para dates se nisjes, pagese extra 500 lek/person)

-Nisja nga Elbasani ne oren 19:30 (1 dite para dates se nisjes)
(Per realizimin e transfertave Durresi duhen minimalisht 9 persona pjesemarres)Vazhdojme udhetimin drejt Stambollit nepermjet Shkupit. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare mberrijme ne Stamboll. Akomodimi ne hotel pasdite.

DITA E DYTE
Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti nga Hipodromi, Xhamia Blu, Kisha e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse, Sarajet e Sulltanit (TopKapi). Kohe e lire ne Grand Baazar. Akomodimi ne hotel ne Stamboll.

DARKA GALA E NDERRIMIT TE VITEVE NE ANIJE NE BOSFOR ( EXTRA 70 EUR/PERSONI ).

DITA E TRETE
Mengjesi ne hotel. Nisim turin e vizitave ne akuariumin e Stambollit, Muzeu Historik Panorama 1453, shetitje me anije ne Bosfor, vizite ne Dolma Bahce & ne shetitoren kryesore (SHESHI TAKSIM). Qendrim i lire nen sugjerimin e guides. Akomodimi ne hotel.
DITA E KATERT
Mengjesi ne hotel, nisja drejt Tiranes. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja ne Tirane, Durres dhe Elbasan ne darke vone.
NE CMIM PERFSHIHET:
 • UDHËTIMI VAJTJE – ARDHJE ME AUTOBUS.
 • AKOMODIM NË HOTEL 3* OSE 4*.
 • MËNGJESET PËR TË GJITHA DITËT E UDHËTIMIT.
 • NJE VALIXHE
 • SHOQËRUES SHQIPTAR GJATË QËNDRIMIT JASHTË SHQIPËRISË.
NE CMIM NUK PERFSHIHET:
 • GJITHCKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË KËTË PROGRAM.
 • HYRJET NË MONUMENTE DHE MUZEUME. (SARAJET TOPKAPI 25 EURO, AKUARIUMI 15 EURO, MUZEU I LUFTES 5 EURO, TURKISH SHOW NE ANIJE 30 EURO )
 • SIGURACIONI JETES NE UDHETIM.
 • EKSTRA 20 EUR VALIXHE SHTESË
 • TESTI I SHPEJTE ANTIGENE OSE PCR TEST
 • EXTRA ( DARKA GALA 70 EURO PER PERSON )

SHENIM

POLITIKAT E FEMIJEVE

• 0-2.99 VJEC JANË FALAS
• 3-6.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE
• MBI 7 VJEC PAGESE E PLOTE

SHENIM

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.

►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

►PER REZERVIM NEVOJITET 40% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .

► NE RAST ANULLIMI TE UDHETIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITE PARA

► PER REALIZIMIN E KETIJ UDHETIMI NUMRI MINIMAL I PJESMARRESVE ESHTE 20

►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

►AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI  PER MBERRITJEN NE DESTINACION APO NDRYSHIMIN E PROGRAMIT NE VARESI TE KUSHTEVE ATMOSFERIKE APO FORCA TE NDRYSHME MADHORE.

►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

►PASAPORTA DUHET TE KETE MINIMALISHT 6 MUAJ VLEFSHMERI NE MOMENTIN QE NISENI NE UDHETIM.

►GJATE QENDRIMIT NE AUTOBUS DUHET TE JENI TE PAJISUR ME MASKA MBROJTESE.

► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI AS NUK KRYEN RIMBURSIME PER PERSONAT TE CILET REZULTOJNE POZITIV PAS KRYERJES SE TESTIT ANTIGJEN/PCR.

INFORMACIONE TË RËNDËSISHME:

 Duhet te mbani maska pergjate udhetimi,

 • Në lidhje me kushtet dhe specifikat e COVID-19 për të kaluar kufirin  në TURQI do i’u duhet të keni:

 

 1. Testi i shpejte Rapid Test Antigene ose PCR Test, të cilin mund ta kryeni tek Laboratoret e akredituar; Testi i shpejte Antigene duhet të jetë jo më i vjetër sesa 48 orë para mbërritjes në Turqi ndersa PCS jo me i vjeter sesa 72 ore perpara;
 1. Duhet patjeter te plotesoni formularin PLF 24 ore para hyrjes ne territorin e Republikes Turke dhe ta ruani ate ne telefonat tuaj mobil ose te printuar. Linkun e formularit e gjeni ketu: https://travel.gov.gr/#/

 17,633 total views,  2 views today