Description

►VIZITOHEN: NAPOLI, AMALFI, POSITANO, CAPRI, SALERNO, SORENTO

Itinerari i fluturimeve:
19 – 23 Qershor: €599
Tirana-Bari: 11:15-12:10.
Bari-Tirane: 19:10-20:05.

10 – 14 Korrik: €629
Tirana-Bari: 11:15-12:10.
Bari-Tirane: 19:10-20:05.

 

Program

 • 1
 • Dita e parë
 • Takimi në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin në orën 09:15, 2 orë përpara fluturimit.
  Fluturimi direkt Tiranë – Bari.
  Mbërritja në Aeroportin e Barit ne oren 12:10.
  Nisja për në Napoli me autobus. Shëtitje panoramike në monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen: Duomo, Pallati Mbretëror, Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo,etj.
  Transferta nga Napoli drejt Salernos.
  Akomodimi ne hotel ne Salerno.
 • 2
 • Dita e dytë
 • Mëngjesi në Hotel.
  Nisja herët me autobus për në Sorrento.
  Shëtitje në Këmbë në Sorrento, ku vizitohen: Porti, Katedralja, Manastiri St Frencis, Sheshi shën Antoni,Bazilika Sant Antonio etj.
  Nisja me traget per ne ishullin Kapri. (Opsionale 45 euro/person vajtje-ardhje)
  Shëtitje panoramike në Ishull e Kaprit ku vizitohen: Marina Grande, sipas deshirës qendrim ne Marina Grande, pjesa tjeter e grupit vazhdon për në pjesën e qëndrës se Kaprit që ndodhet në pjesën e siperme të ishullit. Ngjitja me fenikular qe  ka një pagese mesatarisht 5 euro vajtje ardhje ku do vizitohet Piazzeta, Kisha e Shen Stefanit,  Grand hotel Quisisana,  Kopshtet e Agustit, Belvedere di Punta Cannone, Vila Krupp.
  Kthimi me traget në Sorrento.
  Kthimi ne Hotel ne Salerno.
  Mbremje e lire.
 • 3
 • Dita e Tretë
 • Mëngjesi në Hotel.
  Vizite me anije Salerno-Positano- Salerno. (Opsionale me pagese ekstra)
  Vizite ne shetitoren e Positanos, kishen e Santa Maria Assunta dhe ngjitje ne nje nga pikat me panoramike te zones ku do te shijoni nje nga pamjet me piktoreske te rivieres.
  Kohe e lire per te qendruar ne zonen e plazhit.
  Kthimi ne Hotel ne Salerno.
  Mbremje e lire.
 • 4
 • Dita e Katërt
 • Vizite me anije Salerno-Amalfi- Salerno. (Opsionale me pagese ekstra)
  Shëtitje në këmbë në Amalfi, ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letrës, Chiostro del Paradiso.
  Kohe e lire per te qendruar ne zonen e plazhit.
  Kthimi ne Hotel ne Salerno.
  Mbremje e lire.
 • 5
 • Dita e Pestë
 • Mëngjesi në hotel.
  Transferta nga hoteli drejt aeroportit të Barit.
  Nisja nga Bari në orën 18:20.
  Mbërritja ne Tiranë në orën 19:15.
 • 0
 • INFORMACIONE TË RENDËSISHME– Për rezervim nevojitet 50% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 2 jave para nisjes – Agjencia nuk mban përgjegjësi për mbërritjen në destinacion apo ndryshimin e programit në varësi të kushteve atmosferike apo forca te ndryshme madhore.– Nëse personi që udhëton me grupe nuk i ka mbushur 18 vjeç, dhe udheton me njërin ose asnjërin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar (dy kopje)
  – Pasaporta duhet të ketë minimalisht 3 muaj vlefshmëri në momentin që ktheheni nga udhëtimi
  – Për cdo ndryshim në lidhje me oraret e fluturimit që mund të kryhen nga kompania ajrore, ju do të njoftoheni në kohë reale.
  – Përzgjedhja e vëndeve në avion është rastesore në momentin e check in-it online. (Për vënde specifike ka kosto ekstra në varësi të fluturimit).SUGJERIM:
  NËSE NGELENI TË KËNAQUR NGA SHËRBIMI I GUIDËS NË BAZË TË MUNDËSIVE TUAJA MUND TË VENDOSNI NJË SHUMË MINIMALE SI BAKSHISH PËR VLERËSIMIN E STAFIT TONË!

 • ► CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.► ORARET E TUREVE DO TE PERSHTATEN NE VARESI TE DATAVE
 • – Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme siç janë: mungesë dokumentacioni, espuls, etj.
 • – Pagesa e bërë është e pakthyeshme.
 • – Nëse krevati nuk do te jetë dopjo, do te jene dy krevat teke te bashkuar.
  – Akomodimi ne dhome single ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.

Perfshihet

 • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
 • Mëngjesi dhe darka
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
 • Bileta e avionit vajtje – ardhje.
 • Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
 • Cante shpine me permasa 40x30x20 cm (10 kg)

Nuk Perfshihet

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Taksa lokale për turistët

Loading

©2017-2023 KINGS TRAVEL