ALL INCLUSIVE KORFUZ SUNSHINE HOTEL CORFU & SPA 4 YJE

€480 / Per person

🔹7 DITE PLAZH ALL INCLUSIVE NE KORFUZ NE SUNSHINE HOTEL CORFU & SPA 4 YJE, BUZE PLAZHIT
🔸Eskursione te ndryshme cdo dite per te viziuar plazhe te ndryshme te Korfuzit si
Paleokastrica
Lundrim me traget dhe shetitje ne ishujt Paxos – Antipaxos
Tur qyteti ne Kelkyra dhe pallati Sisit
DATAT E NISJEVE DHE CHECK IN HOTEL SI ME POSHTE
MUAJI QERSHOR
Nisje 13 Qershor — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi ne Early Booking 480€ (nga cmimi Real €570)
Nisje 20 Qershor — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi ne Early Booking 480€ (nga cmimi Real €570)
Nisje 27 Qershor — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi ne Early Booking 570€ (nga cmimi Real €670)
MUAJI KORRIK
Nisje 4 Korrik — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi ne Early Booking 620€ (nga cmimi Real €740)
Nisje 11 Korrik — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi ne Early Booking 620€ (nga cmimi Real €740)
Nisje 18 Korrik — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi ne Early Booking 620€ (nga cmimi Real €740)
Nisje 25 Korrik — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi ne Early Booking 620€ (nga cmimi Real €740)
MUAJI GUSHT
Nisje 1 Gusht — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi ne Early Booking 620€ (nga cmimi Real €740)
Nisje 8 Gusht — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi ne Early Booking 620€ (nga cmimi Real €740)
Nisje 15 Gusht — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi ne Early Booking 620€ (nga cmimi Real €740)
Nisje 22 Gusht — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi ne Early Booking 570€ (nga cmimi Real €670)
Nisje 29 Gusht — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi ne Early Booking 570€ (nga cmimi Real €670)
PERSHKRIMI RESORTIT
Sunshine Corfu Hotel & Spa I vendosur në një plazh privatmes ullinjve dhe pishave pranë fshatit Nissaki. Hoteli përpos plazhit privat fron 2 pishina të jashtme, palestër dhe spa dhe qendër Wellness.
Të gjitha dhomat dhe suitat në Sunshine Corfu Hotel & Spa përfshijnë TV satelitor, mini frigorifer dhe kasafortë. Secila dhomë është me ajër të kondicionuar dhe ka një ballkon ose tarracë, shumica me pamje panoramike me pamje nga deti Jon.
Sunshine Corfu & Spa përmban një restorant me buffe, një restorant à la carte i cili shërben kuzhinë italiane, Një bar i jashtëm, nje bar plazhi, një restorant për ushqimet e shpejta “snacks”.
Qyteti i Korfuzit është 30 minuta me makinë larg. Parkimi privat në hotel është i mundur pa pagesë.
PROGRAMI I DETAJUAR I DITEVE TE PLAZHIT + ESKURSIONET
DITA 1:

*Nisje ne oren 00:10 ne drejtim te Igumenices. Pas nje pushimi per mengjesit me traget nga porti Igumenices udhetojme drejt Korfuzit.
*Mberritja ne Korfuz dhe transferta per ne SUNSHINE HOTEL CORFU & SPA 4 Yje (30 min larg qyteti Kelkyra).
Ne recepsionin e hotelit guida (shqoruesi) do ju asistojne ne procedurat e check in-it dhe akomodimit ne dhoma.
Kohe e lire per plazh ne sherbimin All Inclusive te hotelit, duke perdorur plazhin, pishinat dhe akuaparkun e hotelit
Gjate qendrimit tuaj ne SUNSHINE HOTEL CORFU & SPA, guida e agjensise do te jete ne asistencen tuaj duke u kujdesuar per kerkesat tuaj.

Dita 2:

Kohe e lire per plazh dhe argetimin ne Ambjentet e Resortit ne sherbimin All Inclusive

Dita 3:

Kohe e lire per plazh dhe argetimin ne Ambjentet e Resortit ne sherbimin All Inclusive

*OPSIONALE: Eskursion ne ishujt Paxos – Antipaxos me traget  ( Cmimi person 35€ transferta + guida + bileta e tragetit)
Pas mengjesit ne hotel, kjo dite do te jete e dedikuar per te vizituar ishujt Paxos – Antipaxos.
Ne oren 8:00 do te largohemi nga hoteli ne shoqerine e guides per te udhetuar per ne portin kryesor te Korfuzit ku do te startojme udhetimin me anije per te bere vizite dhe plazh ne ishujt fantastik PAXOS – ANTIPAXOS. Ne kete shetitje te mrekullueshme do te kemi mundesi te bejme vizite ne shpellat blu te Ipapajas dhe Ahai .
Vizite Panoramike ne shkembinjte e bardhe te Erimitis. Plazh ne ujerat fantastike te Antipaxos ne Paradise Beach . Me pas ndalese ne fshatin Gaios per shetitje , plazh dhe konsumimin e drekes .
Kthimi ne port pasdite rreth ores 19:00 dhe me pas kthimi ne hotel per te shijuar darken

Dita 4:

Kohe e lire per plazh ne ambjentet e resortit

*OPSIONALE: Eskursion ne plazhin e famshem Paleokastritsa (perfshire ne cmimin e paketes)
Pas mengjesit ne hotel, ne shoqerine  e guides nisemi nga hotelit per ne Vizine Paleokastritsa
Gjate rruges ndales ne fabriken e pijeve dhe likereve ” Koum Kouat”.
Qendrimi per plazh deri ne pasdite dhe sipas deshires vizite ne akuariumin & manastirin e Paleokastritses .
Kthimi ne hotel per darken.

Dita 5:

Kohe e lire per plazh dhe argetimin ne Ambjentet e Resortit ne sherbimin All Inclusive

Dita 6:

Kohe e lire per plazh dhe argetimin ne Ambjentet e Resortit ne sherbimin All Inclusive

*OPSIONALE: Eskursion ne qytetin e Kelkyres dhe pallati Sisit (perfshire ne cmimin e paketes)
Pasdite ne shoqerine e gudies nisemi nga hoteli drejt qytetit Kelkyra (qyteti kryesor i Korfuzit) per te vizituar Sheshi Venecian( i cilesuar si nje nga sheshet me te medhaja ne Greqi ) , Kalaja e vjeter Paleo Frouria, Pallati mbreteror i Sisit… etj.
Qendrimi ne Kelkyra deri ne mbremje dhe kthimi ne hotel per darken.

Dita 7:

Kohe e lire per plazh deri ne oren 12:00.
Largimi nga hotelit dhe nisja per ne Shqiperi.
Marrja e tragetit ne Kelkyre ne drejtim te Igumenices. Pas mberritjet ne portin e Igumenices nisja per ne Shqiperi dhe mberritja ne mbremje

NË ÇMIM PËRFSHIHET

1) Akomodimi për 6 netë në Sunshine Hotel Corfu & Spa 4, buzë plazhit
2) Shërbimi All Inclusive në resort
3) Shezllonet
4) Përdorimi i qendrës spa të hotelit
5) Asistenca me guidë (shoqërues) shqiptar gjatë në check dhe eskursionet ditore
6) Transferta Tiranë – Korfuz – Tiranë
7) Bileta e tragetit Igumenicë – Korfuz – Igumenicë
8) Eskursioni ne plazhin Paleokastritsa (transferta)
9) Eskursioni ne qytetin e Kelkyres dhe pallati Sisit (transferte + guide)

NË ÇMIM NUK PËRFSHIHET

1) Taksa turistike 1,5€ dhoma për natë e cila paguhet në recepsion
2) Eskursioni opsionale ne ishujt Paxos – Anti Paxos

SHENIM:
►Duhet të dini se:
Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora 00:10 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 00:10 nga pallati sportit
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmija i parë deri në moshën 11.99 vjeç paguan 150€
➤ Fëmija i dytë deri në moshën 11.99 vjeç paguan paguan pagesen e plotë si i rritur
——————————————————
DOGANA
➤ Hyrja në shtetin e Greqisë mund të realizohet vetëm me pashaportë me vlefshmëri minimumi 3 muaj
➤ Hyrja në shtetin e Greqisë eshte e lire nga rregullat anticovid, nuk kerkon certifikate vaksinimi ose test pcr
——————————————————
INFORMACIONE
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar

 12,450 total views,  33 views today