MESSONGHI BEACH HOLIDAY RESORT 4*  ( ALL INCLUSIVE )

DATAT E UDHETIMIT:

KORRIK: 5-9 – €449
KORRIK: 9-13, 13-17, 17-21 – €469

POLITIKAT E FËMIJËVE

  • FEMIJA I PARE 0 DERI NE 10.99 VJEC PAGUAN€149(KUR SHOQEROHET ME 2 TE RRITUR)
  • FEMIJA I DYTE 0 DERI NE 10.99 VJEC PAGUAN 50% te cmimit per te rritur (KUR SHOQEROHET ME 2 TE RRITUR)

 

Programi I detajuar:
► Nisja nga Tirana ne oren 23:45 ( 1 dite para dates se nisjes )

► Nisja nga Durresi ne oren 00:15

Në oren 23:45, starton udhëtimi për në Korfuz nëpërmjet Igumenices me autobuz dhe traget. Mbërritja në Korfuz.

►Dita e Parë: Mbërritja në Korfuz rreth orën 12.00 Me pas drejtohemi drejt hotelit. Akomodimi ne hotel. Kohe e lire per te shfrytezuar facilitetet ne ambientet e hotelit. Konusmimi darkes ne hotel . Pas darkes qendrim i lire.

DITA E DYTE

Mengjesi ne hotel. Vizite & plazh ne Paleokastritsa .Rruges ndales ne fabriken e pijeve dhe likereve ” Koum Kouat”.Qendrimi per plazh deri ne pasdite dhe sipas deshires vizite ne akuariumin & manastirin e Paleokastritses .Kjo shetitje extra ka nje kosto prej  €10/personi dhe realizohet me pjesmarrje minimale 15 persona dhe shoqerohet me guide lokale. Kthimi ne hotel . Darka ne Hotel .

Shenim : Ne rastet kur gjate vaktit te drekes do te jeni ne plazhet jasht hotelit , mund te merrni LUNCH BOX nga hoteli .Porosine per LUNCH BOX duhet ta beni nje dite para ne recepsion sebashku me shoqeruesin e grupit.

DITA E TRETE

Mengjesi ne hotel . Vazhdimi i udhetimit per ne portin kryesor te Korfuzit ku do te startojm udhetimin me anije per te bere vizite dhe plazh ne ishujt fantastik PAXOS – ANTIPAXOS .Ne kete shetitje te mrekullueshme do te kemi mundsi te bejm vizite ne shpellat blue te Ipapajas dhe Ahai .
Vizite Panoramike ne shkembinjte e bardhe te Erimitis. Plazh ne ujerat fantastike te Antipaxos ne Paradise Beach . Me pas ndales fshatin Gaios per shetitje , plazh dhe konsumimin e drekes .( Kjo shetitje mrekullueshme ka kosto extra 35 euro p/person dhe ralizohet me pjesmarrje minimale 20 persona dhe shoqerohet me guide lokale. )

Kthimi ne hotel rreth pasdites . Darka ne hotel .Qendrim i lire.

DITA E KATERT

Mengjesi ne hotel . Plazh , argetim dhe qendrim all inclusive ne resort.

DITA E PESTE

Mengjesi ne hotel. Plazh deri ne oren 11.00
.Kthimi për ne Shqiperi nga Igumenica . Mbërritja në Tiranë ne darke .

 

 

NË ÇMIM PËRFSHIHET NË ÇMIM NUK PËRFSHIHET
Transporti me automjet komod Hyrja në monumente dhe muzeume.
Akomodimi sipas hoteleve përkatëse Gjithcka e papërmendur me sipër.
Shoqërues shqiptar BILETA E TRAGETIT IGUMENICE-KORFUZ-IGUMENICE
All inclusive ( mengjes+dreke+darke+pije ) Taksa lokal
Perdorimi falas i pishinave. Shëtitjet me anije
SHEZLLONET NE PISHINE ( SIPAS DISPONUESHMERISE) Transferte ne Paleokastritsa ( Opsionale €10)

INFORMACIONE RRETH REZERVIMIT

POLITIKAT E FËMIJËVE

• FEMIJA I PARE 0 DERI NE 10.99 VJEC PAGUAN €145 ( KUR SHOQEROHET ME 2 TE RRITUR )

• FEMIJA I DYTE 0 DERI NE 10.99 VJEC PAGUAN  50% te cmimit per te rritur ( KUR SHOQEROHET ME 2 TE RRITUR )

• MBI 11 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.
►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR, DHE ANASJELLTAS.
►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 20  DITE PARA NISJES.
►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.
► NE RAST ANULLIMI KLIENTI NJOFTOHET 7-10 DITE PARA.
CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

INFORMACIONE RRETH HOTELIT

PROGRAMI ALL INCLUSIVE ( Per hotel Messonghi )

➤ MENGJESI: 7:00 – 9:30

➤ APERITIV: 10:30 – 12:00 (kafe, caj, embelsira dhe biskota)

➤ DREKA 12:30 – 14:30

➤ APERITIV: 16:00 – 18:00 (kafe, caj, embelsira dhe biskota)

➤ DARKA: 18:00 – 20:00

Gjate shijimit te vakteve (mengjes + dreke + darke) sherbehet birre kriko, vere, pije j0-alkolike, uje mineral

➤ PIJET E NGROHTA, PIJET E FTOHTA (Alkolike & Jo-Alkolike), AKULLORE: 10:00 – 23:00

PIJET E NGROHTA: Kafe Filter dhe Caj

PIJET E FTOHTA: Birre Kriko, Vere, pije jo-alkolie, pijet alkolike vendase

FACILITETE

• WI-FI – PA PAGESE.
• AJER I KONDICIONUAR PA PAGESE.
• SHEZLLONET E PISHINES TE PERFSHIRE NE CMIM (NE BAZE TE DISPONUESHMERISE).
• SHEZLLONET NE PLAZH JANE ME PAGESE EXTRA.

Loading

©2017-2023 KINGS TRAVEL