MAJ: 5-7, 12-14, 19-21, 26-28. –  €89 / PERSONI BB
HOTEL SUNRISE 3*
HOTEL TESORO 3* SUPERIOR  

 

DITA E PARE
Nisja nga Tirana ne mengjes ne oren 05.00 (Nisja nga Durresi ne oren 05:30).
Ndalesa te shkurtra rruges. Kalimi i kufirit nga pika kufitare e Qafe Botes. Vizite ne qytetin e Parges, ku mund te konsumojme dhe dreken. Vazhdimi i udhetimit drejt ishullit te Lefkades. Akomodimi ne hotel. Pas konsumimit te darkes ne hotel qenderim i lire per shetitje ne qender te ishullit.
DITA E DYTE
Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades…Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ….dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 35 Euro per person, mbaron rreth ores 18:00 te pasdites. Kthimi ne hotel. Darka ne hotel. Qendrim i lire ne qender te ishullit .
DITA E TRETE
Mëngjesi në hotel. Ndalese per kafe dhe vizite ne Preveza. Me pas nisemi per ne Janine, aty do te kemi mundesi per te bere nje vizite ne shetitoren buze liqent dhe ne kalane e Janises. Konsumimi i drekes ne Janine ne menyre individuale. Kthimi ne Shqiperi nga dogana e Kakavise. Mberritja ne Tirane dhe Durres ne darke.
Perfshihet: Nuk perfshihet:
Mëngjesi
Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
Transporti me automjet komod
Akomodimi sipas hoteleve përkatëse
Siguracioni i shëndetit në udhëtim
Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
Taksa lokale €1.5 per dhome hotel 3*
Taksa lokale €3 per dhome/nate hotel 4*
Shëtitja me anije €35 per person
SHENIM
POLITIKAT E FEMIJEVE
Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:
• 0-2.99 VJEC FALAS
• 3-11.99VJEC 50 % ZBRITJE
• MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR
SHENIM
►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% KOSTO EXTRA NGA CMIMI FILLESTAR.►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 2-3 DITË PARA.

Loading

©2017-2023 KINGS TRAVEL