UDHËTIM NË MADRID – BARCELONË – 399€
Nisja: 12 SHKURT – 399€/P
DETAJET E TURIT

Dita e parë: Fluturimi direkt Tiranë – Barcelonë. Nisja nga Tirana në orën 18.10. Mbrritje në Barcelonë në orën 21 :00. Transferta për në hotel. Sistemimi fjetje në hotel.

Dita e dytë: Mëngjesi në hotel. Paradite, vizitë me guidë në dispozicion në monumentet kryesore te Barcelonës, si: Sheshi Espana, Kodra Monjuik, Stadiumet olimpike, Mirador de Colom, Bulevadi kryesor i Barcelones Las Ramblas,  Barceloneta, Marina Olimpike, Sagrada Famiglia, Camp Nou, Gjatë pasdites, do të shëtisim në bulevardin më të bukur të qytetit Passeig de Gracia. Ky është bulevardi me markat më të mira në qytet si dhe vendi ku gjendet Vilat me arkitekturën më të veçantë në qytet si Casa Mila, Majestic hotel, Casa Batllo, Casa Amatller, Casa Lleo i Morera. Në fund të bulevardit Passeig de Gracia, do të dalim tek sheshi më qëndror i qytetit, Plaça Catalunya, vendi ku gjendet statuja e Cesk Macia. Do futemi në lagjen Gotike të Barcelonës dhe fillimisht do të vizitojmë Pallatin e Muzikës Katalanase, një vepër shumë e bukur e Louis Domenech i Montaner ndërsa më vonë do të shkojmë në sheshin Placita de la Seu ku gjendet Katedralja e Barcelonës e Shën Eulalisë. Nisja për në Saragosa në gjatë pasdites. Mbrritje në Saragosa gjatë mbrëmjes. Fjetje në Hotel.

 

Dita e tretë: Mëngjesi në hotel. Vizitë panoramike të një prej qyteteve më të rëndësishme të Spanjës. Shëltitjen në këmbë do ta fillojmë nga Parku Makanath, buzë lumit Ebro dhe do kalojmë lumin nëpërmjet urës monumentale Puente de Piedhra. Vizita e parë do të jetë tek Sheshi Platha del Pilar ku gjendet edhe Basilika e jashtëzakonshtme e Zonjës sonë Maries nga Pilar si dhe Katedralja e Salvadorit ne Zaragoza, një nga veprat më spektakolare në Saragosa. Më vonë do të vizitojmë Muzeun e Fransisko Goja. Më vonë do të dalim tek Paseo de Fernando de Catolico për të shkuar deri tek Parku kilometrik Grande Jose Antonio Labordeta. Në mesditë do të nisemi për në kryeqytetin e Spanjës, Madrid. Mbrritje në Madrid. Fillimisht do të shkojmë në sheshin Plaza de Toros, aty ku është një nga arenat e Torreadorëve. Më pas do të shkojmë në Parkun El Retiro.  Sistemimi dhe Fjetje në hotel.

 

Dita e katërt: Mëngjesi në hotel. Vizitë me guidë dhe autobus në qytet. Eksploroni qytetin shumë faqesh të Madridit, me atraksionet, si: Rrugët e famshme të Gran Via dhe Kastejana, Sheshet Platha de Espanja, Puerta Del Sol dhe Puerta de Alkala, Platha de Oriente, Mayor, Puerta de la Operal, Ramales, Sakramaneto, dhe Sheshin Kolon. Vazhdohet vizita në Pallatin Mbretëror, i ndërtuar në një kështjelle të vjetër arabe dhe e ndjekur nga stili klasik, italian. Pallati Mbretëror është një nga Pallatet më të ruajtur në Europë dhe i pasur në tapete, orë dhe objekte të çmueshme. Vizita mbaron me një kalim pranë stadiumit Santiago Bernabeu. Fjetje në hotel.

 

Dita e pestë: Mëngjesi në Hottel. Nisja për në Toledo. Udhëtimi zgjat rreth 1 orë. Vizitë Panoramike e Monumenteve të Qytetit: Katedralja e Toledos, Fortesa Alcazar, Manastiri Saj Juan de los Reyes, Puerta Bisagra, Puente de San Martin, Mirador del Valle, Sinagoga Juderia, Muzeu El Greco. Nisja për në Aeroportin e Madridit. Fluturimi direkt Madrid – Tiranë. Nisja nga Madridi në orën 21:50. Mbrritja në Tiranë në orën 01:10.

 

 

Në pagesën përfshihen:

  1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion Tiranë – Barcelonë dhe Madrid – Tiranë.
  2. Transfertat dhe Shëtitjet me autobus.
  3. Akomodim në hotel për 4 net, Fjetje 1 natë në Barcelonë, 1 natë në Saragosa, 2 net në Madrid.
  4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
  5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
  6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në (40x30x20cm). (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

 

Në pagesë nuk janë përfshirë:

  1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
  2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.

 

Kujdes:

(Oraret e nisjes dhe mberritjes mund te variojn ne base te orarit te kompanis ajrore.)

Ne cdo rast programi zbatohet i plote.

Loading

©2017-2023 KINGS TRAVEL