PLAZH Ne KORFUZ – Messonghi Beach Holiday Resort 4⭐ – 7 Dite (6 Nete) All Inclusive
7 Dite Plazh ne Messonghi Beach Resort 4 Yje ne sherbimin All Inclusive + Transporti + Eskursione

Eskursione te ndryshme cdo dite per te viziuar plazhe te ndryshme te Korfuzit si
Paleokastrica
Lundrim me traget dhe shetitje ne ishujt Paxos – Antipaxos
Tur qyteti ne Kelkyra dhe pallati Sisit

— MUAJI QERSHOR —

Nisje 5 Qershor — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 510 €

Nisje 12 Qershor — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 510 €

Nisje 19 Qershor — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 555 €

Nisje 26 Qershor — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 555 €

 

— MUAJI KORRIK —

Nisje 3 Korrik — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 575 €

Nisje 10 Korrik — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 625 €

Nisje 17 Korrik — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 625 €

Nisje 24 Korrik — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 625 €

Nisje 31 Korrik — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 625 €

 

—MUAJI GUSHT—

 

Nisje 14 Gusht — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 625 €

Nisje 21 Gusht — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 625 €

Nisje 28 Gusht — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 575 €

PERSHKRIMI RESORTIT
Te gjitha godinat e Messonghi Beach Resort ku realizohet akomodimi, jane ndertuar midis kopshteve dhe lendinave qe zbresin ne nje plazh me guralece.
Dhomat jane me te gjitha te pajsur ajer te kondicionuar, kane nje TV satelitor, minibar, dhe banjo private me dush dhe tharese flokesh.
Çadrat e plazhit ne pronesi te hotelit jane shperndare pergjate plazhit dhe gjithashtu ne pishinat e hotelit
Kompleksi perbehet nga 3 pishina te hapura noti (2 pishina per te rritur dhe 1 mini akuapark), disa bare, nje bar plazhi, 2 restorante, nje restorant ne plazh qe sherben snacks, nje klub nate, disa dyqane, nje qender konferencash, fusha sporti dhe nje qender SPA
Parkim falas i autmojeteve private eshte e mundur ne parkimin e resortit.
DITA 1:
Nisje ne oren 00:10 ne drejtim te Igumenices. Pas nje pushimi per mengjesit me traget nga porti Igumenices udhetojme drejt Korfuzit.Mberritja ne Korfuz dhe transferta per ne Messonghi Beach Resort 3 Yje (20 km larg qyteti Kelkyra).Ne recepsionin e hotelit guida (shqoruesi) do ju asistojne ne procedurat e check in-it dhe akomodimit ne dhoma.Kohe e lire per plazh ne sherbimin All Inclusive te hotelit, duke perdorur plazhin, pishinat dhe akuaparkun e hotelitGjate qendrimit tuaj ne Messonghi beach resort, guida e agjensise do te jete ne asistencen tuaj cdo dite duke u kujdesuar per kerkesat tuaj, dhe guiden ju do mund ta gjeni ne cdo moment ne hollin e resortit ne hapsiren e dedikuar per agjensine tone.
DITA 2:
Kohe e lire per plazh dhe argetimin ne Ambjentet e Resortit ne sherbimin All Inclusive
DITA 3:
Kohe e lire per plazh dhe argetimin ne Ambjentet e Resortit ne sherbimin All Inclusive.OPSIONALE: Eskursion ne ishujt Paxos – Antipaxos me traget  ( Cmimi person 30€ transferta + guida + bileta e tragetit).Pas mengjesit ne hotel, kjo dite do te jete e dedikuar per te vizituar ishujt Paxos – Antipaxos.
Ne oren 8:00 do te largohemi nga hoteli ne shoqerine e guides per te udhetuar per ne portin kryesor te Korfuzit ku do te startojme udhetimin me anije per te bere vizite dhe plazh ne ishujt fantastik PAXOS – ANTIPAXOS. Ne kete shetitje te mrekullueshme do te kemi mundesi te bejme vizite ne shpellat blu te Ipapajas dhe Ahai .Vizite Panoramike ne shkembinjte e bardhe te Erimitis. Plazh ne ujerat fantastike te Antipaxos ne Paradise Beach . Me pas ndalese ne fshatin Gaios per shetitje , plazh dhe konsumimin e drekes .Kthimi ne port pasdite rreth ores 19:00 dhe me pas kthimi ne hotel per te shijuar darken
DITA 4:
Kohe e lire per plazh ne ambjentet e resorti
*OPSIONALE: Eskursion ne plazhin e famshem Paleokastritsa (perfshire ne cmimin e paketes)
Pas mengjesit ne hotel, ne shoqerine  e guides nisemi nga hotelit per ne Vizine Paleokastritsa.Gjate rruges ndales ne fabriken e pijeve dhe likereve ” Koum Kouat”.
Qendrimi per plazh deri ne pasdite dhe sipas deshires vizite ne akuariumin & manastirin e Paleokastritses .
Kthimi ne hotel per darken.
 DITA 5:
Kohe e lire per plazh dhe argetimin ne Ambjentet e Resortit ne sherbimin All Inclusive
DITA 6:
Kohe e lire per plazh dhe argetimin ne Ambjentet e Resortit ne sherbimin All Inclusive
*OPSIONALE: Eskursion ne qytetin e Kelkyres dhe pallati Sisit (perfshire ne cmimin e paketes)
Pasdite ne shoqerine e gudies nisemi nga hoteli drejt qytetit Kelkyra (qyteti kryesor i Korfuzit) per te vizituar Sheshi Venecian( i cilesuar si nje nga sheshet me te medhaja ne Greqi ) , Kalaja e vjeter Paleo Frouria, Pallati mbreteror i Sisit… etj.
Qendrimi ne Kelkyra deri ne mbremje dhe kthimi ne hotel per darken.
DITA 7:
Kohe e lire per plazh deri ne oren 12:00.Largimi nga hotelit dhe nisja per ne Shqiperi.Marrja e tragetit ne Kelkyre ne drejtim te Igumenices. Pas mberritjet ne portin e Igumenices nisja per ne Shqiperi dhe mberritja ne mbremje
NE ÇMIM PERFSHIHET
1) Akomodimi per 6 nete ne Messonghi Beach Holiday Resort 4 Yje Superior, buze plazhit
2) Sherbimi All Inclusive ne resort
3) Shezllonet e Pishines
4) Asistenca me guide (shoqerues) shqiptar gjate qendrimit ne resort
5) Transferta Tirane – Korfuz – Tirane
6) Bileta e tragetit Igumenice – Korfuz – Igumenice
7) Eskursioni ne plazhin Paleokastritsa (transferta)
8) Eskursioni ne qytetin e Kelkyres dhe pallati Sisit (transferte + guide)
Ne ÇMIM NUK PeRFSHIHET
1) Taksa turistike 3€ dhoma per nate e cila paguhet ne recepsion
2) Shezllonet e Plazhit 6€ dita (cadra + 2 shtreter)
3) Eskursioni opsionale ne ishujt Paxos – Anti Paxos
SHENIME:
►Duhet te dini se:
Nisja do te behet si me poshte:
➤ TIRANe: Ora 00:10 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
➤ DURReS: Ora 00:10 nga pallati sportit
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PeR FeMIJeT
➤ Femija i pare ne moshen 0 – 11.99 vjeç paguan 200€
➤ Femija i dyte ne moshen 0 – 11.99 vjeç paguan 350€
——————————————————
SHERBIMI ALL INCLUSIVE
➤ MENGJESI: 7:00 – 9:30
➤ APERITIV: 10:30 – 12:00 (kafe, caj, embelsira dhe biskota)
➤ DREKA 12:30 – 14:30
➤ APERITIV: 16:00 – 18:00 (kafe, caj, embelsira dhe biskota)
➤ DARKA: 18:00 – 20:00
Gjate shijimit  te vakteve (mengjes + dreke + darke) sherbehet birre kriko, vere, pije j0-alkolike, uje mineral
➤ PIJET E NGROHTA, PIJET E FTOHTA  (Alkolike & Jo-Alkolike), AKULLORE: 10:00 – 23:00
PIJET E NGROHTA: Kafe Filter dhe Caj
PIJET E FTOHTA: Birre Kriko, Vere, pije jo-alkolie, pijet alkolike vendase
(➤**Kafe ekspres, kapucino, neskafe, kafe fredo, uje mineral me shishe, nuk jane te perfshira ne sherbimin e all inclusive por jane me pagese ekstra)
➤ Check in ne Hotel behet pas ores 14:00.
➤ Check out ne Hotel behet jo me vone se ora 11:00.
➤ Sherbim fillon me Dreken e Dites se Pare dhe perfundon me Mengjesin e Dites se se fundit
➤Wirless eshte i perfshire ne sherbimin e all inclusive
——————————————————
DOGANA
➤ Hyrja ne shtetin e Greqise mund te realizohet vetem me pashaporte me vlefshmeri minimumi 3 muaj
——————————————————
INFORMACIONE
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) eshte me ekstra pagese ne vleren 50% mbi çmimin per person
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Operatori Turistik nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nese nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udheton pa pranine njerit ose asnjerit prej prinderve, ju nevojitet prokure e noterizuar
► Cmimet dhe disponueshmeria e muzeumeve, eskursioneve dhe cdo aktivitet tjeter lokal mund te ndryshojne dhe jane pergjegjesi e vete Operatoreve Lokale qe mundesojne keto shitje.
Per cdo ndryshim ne lidje me keto aktivitete, klienti lajmerohet perpara kryerjes se sherbimit

Loading

©2017-2023 KINGS TRAVEL