MARS: 30-01 PRILL
HOTEL TESORO 3* SUPERIOR  –  €79 / PERSONI BB

PRILL: 05-07, 12-14, 19-21, 26-28
HOTEL SUNRISE 3* – €95 / PERSONI BB
HOTEL TESORO 3* SUPERIOR  –  €99 / PERSONI BB

MAJ: 03-05, 04-06, 10-12, 17-19, 24-26, 31-02 QERSHOR
HOTEL SUNRISE 3* – €105 / PERSONI BB
HOTEL TESORO 3* SUPERIOR  –  €109 / PERSONI BB

QYTETET: LEFKADA , PARGA , JANINA, PREVEZA

 

DITA E PARE

Nisja nga Tirana ne mengjes ne oren 05:00
Ndalesa te shkurtra rruges. Kalimi i kufirit nga pika kufitare e Qafe Botes. Vizite ne qytetin e Parges, ku mund te konsumojme dhe dreken. Vazhdimi i udhetimit drejt ishullit te Lefkades. Akomodimi ne hotel. Qendrim i lire.
*Naten e pare te udhetimit do te jete e perfshire vizita ne Nidri ku do te keni mundesi dhe per konsumimin e darkes*

DITA E DYTE

Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades…Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ….dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 35 Euro per person, mbaron rreth ores 18:00 te pasdites. Kthimi ne hotel. Qendrim i lire.
*Naten e dyte te udhetimit do te jete e perfshire vizita ne qender te Lefkada-s ku do te keni mundesi dhe per konsumimin e darkes*

DITA E TRETE

Mëngjesi në hotel. Ndalese per kafe dhe vizite ne Preveza. Me pas nisemi per ne Janine, aty do te kemi mundesi per te bere nje vizite ne shetitoren buze liqent dhe ne kalane e Janises. Konsumimi i drekes ne Janine ne menyre individuale. Kthimi ne Shqiperi nga dogana e Kakavise. Mberritja ne Tirane dhe Durres ne darke.
Fundi i sherbimit tone.
Perfshihet: Nuk perfshihet:
  • Mëngjesi
  • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
  • Transporti me automjet komod
  • Akomodimi sipas hoteleve përkatëse
  • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
  • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
  • TAKSA LOKALE HOTEL 3* €3 DHOMA/NATE
  • TAKSA LOKALE HOTEL 4* €7 DHOMA/NATE
  • TAKSA LOKALE HOTEL 5* €10 DHOMA/NATE
  • Lundrimi me Anije €20/person

SHENIM

POLITIKAT E FEMIJEVE
Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:
• 0-2.99 VJEC FALAS
• 3-11.99VJEC 50 % ZBRITJE
• MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR
SHENIM
►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% KOSTO EXTRA NGA CMIMI FILLESTAR.

►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.

►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)

► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 2-3 DITË PARA.

► ►PASAPORTA DUHET TE KETE MINIMALISHT 3 MUAJ VLEFSHMERI NE MOMENTIN QE NISENI NE UDHETIM.

► CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

►REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15
EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.

►TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)

 

Loading

©2017-2023 KINGS TRAVEL