QYTETET: PARGA , LEFKADA,

 • QERSHOR: 07-09, 14-16, 21-23, 28-30
 • HOTEL SUNRISE 3*  €139 HB (mëngjes+darkë)
 • HOTEL TESORO SUPERIOR 3*  €149 HB (mëngjes+darkë)
 • KORRIK: 05-07, 12-14
 • HOTEL SUNRISE 3*  €155 HB (mëngjes+darkë)
 • HOTEL TESORO SUPERIOR 3*  €169 HB (mëngjes+darkë)
 • KORRIK: 19-21, 26-28
 • HOTEL SUNRISE 3*  €165 HB (mëngjes+darkë)
 • HOTEL TESORO SUPERIOR 3*  €185 HB (mëngjes+darkë)
 • GUSHT: 02-04, 09-11, 16-18, 23-25
 • HOTEL SUNRISE 3*  €179 HB (mëngjes+darkë)
 • HOTEL TESORO SUPERIOR 3*  €189 HB (mëngjes+darkë)
 • 30 GUSHT – 01, 06-08 SHTATOR
 • HOTEL SUNRISE 3*  €149 HB (mëngjes+darkë)
 • HOTEL TESORO SUPERIOR 3*  €159 HB (mëngjes+darkë)
 • **PER TE DY HOTELET DARKA DO TE KONSUMOHET TEK HOTEL TESORO, I CILI NDODHET 3 MINUTA DISTANCE ECJE NE KEMBE NGA HOTEL SUNRISE!!

DITA E PARE

Nisja nga Tirana ne mbremje ne oren 23:00 (NISJA KRYHET 1 DITE PERPARA DATES SE UDHETIMIT)
(Nisja nga Durresi ne oren 23:30).
Ndalesa të shkurtra gjate rrugës për në kufirin e Qafe Botes.

Pasi te kalojme ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojme dhe dreken. Kohegjatesia e vizites 1 ore e 30 min. Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades. Akomodimi ne hotel. Kohe e lire per plazh prane hotelit. Darka ne Hotel. Pas darkes opsionale party ne anije(E sugjeruar)

DITA E DYTE

Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri. Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45, vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades, Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ….dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 35 euro per person dhe mbaron rreth ores 18:00 .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .Qendrim i lire.

DITA E TRETE

Mëngjesi në hotel. Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Vizite e shkurter ne Janine. Kthimi ne Tirane rreth ores 21:00 ne darke.

Ne cmim perfshihet: Ne cmim nuk perfshihet:
 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Transporti me automjet komod
 • Akomodimi sipas hoteleve përkatëse
 • Vaktet sipas hoteleve perkates.
 • Perdorim i pishines se jashtme
 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Taksa lokale €1.5 per dhome hotel 3*
 • Taksa lokale €3 per dhome/nate hotel 4*
 • VIZITE NE ISHUJT ME ANIJE €35/PERSONI HYRJA+DREKA
 • Party i darkes ne anije 15€/ Hyrja + 1 pije falas
SHENIMPOLITIKAT E FEMIJEVE
• 0-2.99 VJEC JANË FALAS
• 3-11.99VJEC, NËSE NJE FEMIJE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50  % ZBRITJE
• MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR
SHENIM
►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 7 DITE PARA NISJES.

►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME NE RAST ANULLIMI NGA KLIENTI.

►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE DHE ZHVILLIMIN E SPORTEVE DIMERORE

► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)

► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 2-3 DITË PARA.

►PASAPORTA DUHET TE KETE MINIMALISHT 6 MUAJ VLEFSHMERI NE MOMENTIN QE NISENI NE UDHETIM.

 CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.

TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)

Loading

©2017-2023 KINGS TRAVEL