QYTETET: LEFKADA, PARGA, JANINA!

QYTETET: LEFKADA, PARGA, JANINA!

  • DATAT E UDHETIMEVE :                         


  KORRIK: 30-04 GUSHT                              €369 SUNRISE 3*   HB,  €429 TESORO 3* SUPERIOR     HB

 • GUSHT: 06-11, 13-18, 20-25                      €399  SUNRISE 3*  HB,  €429  TESORO 3* SUPERIOR     HB
  GUSHT: 27-01 SHTATOR                               €369 SUNRISE 3*  HB,  €399 TESORO 3* SUPERIOR   HB
  SHTATOR: 03-08                                         €335  SUNRISE 3*  HB ,  €359  TESORO 3* SUPERIOR    HB
 • HOTEL TESORO  3*S HB (mengjes+darke)
  HOTEL SUNRISE 3*   HB (mengjes+darke) 
 • **PER TE DY HOTELET DARKA DO TE KONSUMOHET TEK HOTEL TESORO, I CILI NDODHET 3 MINUTA DISTANCE ECJE NE KEMBE NGA HOTEL SUNRISE!!

DITA E PARE

 • Nisja nga Tirana ne mbremje ne oren 23:00 (NISJA KRYHET 1 DITE PERPARA DATES SE UDHETIMIT)
  Nisja nga Durresi ne oren 23:30Pasi te kalojme ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojme edhe dreken. Kohegjatesia e vizites 1 ore e 30 min. Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades. Akomodimi ne hotel. Darka ne Hotel.
 • Nisja nga Tirana. Ndalesa të shkurtra gjate rrugës për në kufirin e Qafe Botes.
 • DITA E DYTE
 • Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades…Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ….dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 35 Euro per person, mbaron rreth ores 18:00 te pasdites. Kthimi ne hotel. Darka ne hotel. Qendrim i lire ne qender te ishullit . 
 • DITA E TRETE
 • Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:00 deri ne oren 17:00. Pas plazhit ne Kathisma kthehemi ne hotel. Pasdite e lire. Darka ne hotel.
 • DITA E KATERT
 • Qendrim i lire per plazh ose opsionale turi “3 Beaches “ qe realizohet me anije ne 3 plazhet me kryesore te Lefkada ,“Egremni , Porto Katsiki , Red Rocks “ dhe ndalohet pothuajse 2 ore ne cdo plazh. Kjo shetitje kushton 35 Euro dhe nuk eshte e detyrueshme por e keshillueshme. (Duhen minimalisht 15 persona per kryerjen e shetitjes)
  Pasdite rreth ores 18:00 kthehemi ne hotel. Konsumimi i darkes ne hotel. Pas darkes organizim i sugjeruar ne party ne anije.
 • DITA PESTË
 • Qendrim i lire.
 • DITA E GJASHTE
  ►Shenim:
  Personat qe nuk deshirojne te kryejne udhetimet opsionale mund te shfrytezojne facilitetet e hotelit (pishine dhe plazhet afer tyre).Nese ngeleni te kenaqur nga sherbimi i shoferit apo i guides, ne baze te mundesive tuaja mund te vendosni nje shume minimale si bakshish per vleresimin e stafit tone.
 • ►Sugjerim:
 • Mëngjesi në hotel. Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Kthimi ne Tirane ne darke rreth ores 21:00 te darkes. Fundi i sherbimit tone.
 • INFORMACIONE PER HOTELETNë Nikiana, 12 km nga qyteti i Lefkadës dhe vetëm 4 km nga Nidri, do të gjeni kompleksin e Hotel Sunrise, me 24 dhoma, 4 Junior Suita të gjitha me ballkone private dhe 2 apartamente (te gjitha dhomat jane me pamje nga deti).
  Hoteli eshte i pozicionuar mbi një kodër të spikatur me pamje panoramike mbi gjire piktoreske.
  Pishina e jashtme eshte me Infinite View.
  Ju garantohet një pritje e ngrohtë dhe miqësore për një pushim relaksues dhe të paharrueshëm.Ne afersi te hotelit, nen sugjerimet e guides,  gjithashtu do te keni mundesi te eksploroni disa nga plazhet e virgjera te Lefkades ku vetem me 15-20 minuta ecje do te mund te vizitoni disa plazhe magjepsese.AJER I KONDICIONUAR – FREE
  WIFI – FREE
  PARKING – FREE

  Linku i hotelit: http://www.sunrise-lefkada.com/Hotel Tesoro disponon tridhjetë e pesë (35) dhoma të ndara në gjashtë (6) bungalot me hyrjen e tyre (te gjitha dhomat jane me pamje nga deti), kopshtin e tyre, ballkonin ose verandën e tyre dhe është i ndërtuar në mënyrë amfiteatrale rreth pishinës qendrore të grupit.Përtej pamjes së mrekullueshme, hotel Tesoro ju ofron një pishinë të jashtme, dy bare, restorant, kafeteri, banjë, makinë me qera ose varkë, ndihma mjekësore (në rast urgjence).Ne afersi te hotelit, nen sugjerimet e guides,  gjithashtu do te keni mundesi te eksploroni disa nga plazhet e virgjera te Lefkades ku vetem me 15-20 minuta ecje do te mund te vizitoni disa plazhe magjepsese.

  PERFSHIHET
  Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
  Transporti me automjet komod
  Mëngjesi dhe darka
  Akomodimi 5 nete në hotelet perkates.
  Perdorim i pishines se jashtme
  NUK PERFSHIHET
  Siguracioni i shëndetit në udhëtim
  Hyrjet në monumente dhe muzeume.
  Taksa lokale €1.5 per dhome hotel 3*
  Taksa lokale €3 per dhome/nate hotel 4*
  Lundrimi me Anije €35/person me dreke.
  Party i darkes ne anije 15€/ Hyrja + 1 pije falas

  AJER I KONDICIONUAR – FREE
  WIFI – FREE
  PARKING – FREE

  Linku i hotelit: https://hoteltesoro.gr/hotel-tesoro/

 • ►Hotel Tesoro 3* Superior

  Hotel Tesoro ndodhet prane detit (150m) ne Nikiana. Kjo njësi hoteliere është e ndërtuar tërësisht nga druri dhe guri, është vendi ku tradita takohet me kohën moderne, stili i jashtëzakonshëm i linjës arkitekturore përzihet në mënyrë perfekte me peizazhin e shkëlqyer, luksin e kombinuar me shërbimin pa të meta dhe elementët unikë të lidhur me shërbimin pa të meta dhe elementet unike të lidhura me nocionet e rivitalizimit, kënaqësisë dhe mikpritjes.
 • ►Hotel Sunrise 3* 
 • 0
 • SHENIME• 1 Femije nga 0-2.99 vjec falas. ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 20 DITE PARA NISJES.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.► CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.►REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15
  EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
   
  ►TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)
 • • Femijet nga 3-10.99 vjec 50 % zbritje.
  MBI 11 VJEC PAGUAN SI I RRITUR
 • *POLITIKAT E FEMIJEVE:
  Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:
   1 Femije nga 0-2.99 vjec falas. • Femijet nga 3-10.99 vjec 50 % zbritje.
  MBI 11 VJEC PAGUAN SI I RRITUR► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 20 DITE PARA NISJES.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.► CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.►REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15
  EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
   
  ►TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)

Loading

©2017-2023 KINGS TRAVEL