6 Dite Plazh në Carine Hotel PARK 4*ALL INCLUSIVE 499 €

????6 Dite Plazh në Carine Hotel PARK 4 Yje (ish Iberostar), buze plazhit

Ekskursione të ndryshme cdo ditë për të vizituar si:
** Kotor
** Porto Montenegro
** Dubrovnik

MUAJI QERSHOR
Nisje 26 Qershor — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 499 €

MUAJI KORRIK
Nisje 1 Korrik — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 499 €
Nisje 6 Korrik — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 499 €
Nisje 11 Korrik — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 559 €
Nisje 16 Korrik — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 559 €
Nisje 21 Korrik — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 559 €
Nisje 26 Korrik — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 559 €

MUAJI GUSHT
Nisje 1 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 579 €
Nisje 6 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 579 €
Nisje 11 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 579 €
Nisje 16 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 579 €
Nisje 21 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi  579 €
Nisje 26 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi  559 €
Nisje 31 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi   €499

MUAJI SHTATOR
Nisje 5 Shtator — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 449 €

PROGRAMI I DETAJUAR

DITA 1: Plazh ne Carine Hotel Park


*Nisja nga Tirana ne oren 6:00.
-Nisja nga Durresi ne oren 5:00.
-Nisja nga Shkodra ne oren 7:30
ne drejtim te Malit te Zi duke kaluar nga pika kufitare e Muriqanit.
*Ndalese per kafen e mengjesit pak km pasi te kalojme doganen dhe me pas vazhdimi i udhetimit per ne Bijela, ne qytezen e bukur bregdetare te Malit te Zi. Me traget do te kalojme gjirin e Kotorit, lundrim i cili zgjat vetem 4 minuta. Sapo te zbresim nga trageti, arrijme ne Bijela dhe akomodimi ne hotel Carine Park 4 Yje , buze plazhit.
*Kohe e lire per te shijuar facilitetet e hotelit dhe sherbimin All Inclusive (ushqim, pije pa limit, pishina dimerore, palester, pishine e jashtme, plazh).
Ne mbremje mund te shetisni pergjate bulevardit buze detit te Bijeles.

 

DITA 2: Plazh ne Carine Hotel Park

Kohë e lirë për plazh dhe argëtim në ambjentet e resortit në shërbimin All Inclusive.

.

DITA 3: Plazh ne Carine Hotel Park ose Ekskursion ne Dubrovnik

Kohë e lirë për plazh dhe argëtim në ambjentet e resortit në shërbimin All Inclusive.

*Ekskursion në Dubrovnik . (Transporti i perfshire ne cmim)
Pas konsumit te mengjesit ne shoqerine  e guides nisemi nga hotelit drejt Dubrovnikut (90 min larg)
Ne shoqerine e guides do te viziojme qytetin e mrekullueshem te Dubrovnikut, i cili cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut.  Raguza (emri i vjeter i Dubrovnikut) ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.
Vizita perfshin:
Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio,  Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit. Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001.
*Kthimi ne hotel ne mbremje, kohe e lire per te shijuar sherbimin All Inclusive ne hotel.

 

DITA 4: Plazh ne Carine Hotel Park

Kohe e lire per plazh dhe argetim ne ambjentet e resortit ne sherbimin All Inclusive.

DITA 5: Plazh ne Carine Hotel Park dhe Ekskursion ne Kotor

Kohe e lire per plazh ne ambjentet e resortit në shërbimin All Inclusive.

*Ekskursion ne Kotor. (Transporti i perfshire ne cmim)
Pas konsumit te drekes rreth ores 14:30 nisemi per te vizituar qytetin e Kotorit. Ne shoqerine e guides vizitojme kalane trekendore te Kotorit, duke pershkruar qytetin e vjeter. Do te shikojme shtepi te ndryshme ne brendesi te kalase me stema familjesh feduale te gdhendura ne portat e shtepive dhe katedralen e bukur te Kotorit.  Shetijta ne qytetin e vjeter mund te vazhdoje duke ecur mbi muret e kalase ose duke u ngjitur ne shtegun e vjeter qe te drejton ne majen e Kalase ku ndodhet citadela, pallati mbreteror i sundueseve te Kotorit (ku nder to permendin edhe mbretereshen Teuta). Pas vizites ne Kotor udhetojme drejt Porto Montenegro. Vizite e portit me luksoz ne Malin e Zi dhe te jahteve te shumta te ankoruara.
*Kthimi ne hotel ne mbremje, kohe ne hotel.

 

DITA 6: Plazh ne Carine Hotel Park

Kohe e lire per plazh deri ne oren 14:00.
Largimi nga hotelit dhe nisja drejt Shqiperise, mberritja ne mbremje.

 

NË ÇMIM PËRFSHIHET

1) Akomodimi për 5 netë në Carine Hotel Park 4 Yje, buzë plazhit, ne Bijela
2) Shërbimi All Inclusive në hotel (mengjes + dreke + darke + pijet pa limit + mes vakte
3) Transferta Tiranë – Hotel – Tiranë.
4) Shezllonet e Pishines
5) Shezllonet e Plazhit
6) Spa e hotelit (pishina dimerore, palester)
7) Ekskursoni ne Kotor dhe Ploce
8) Ekskursioni ne Dubrovnik
9) Asistenca nga stafi i agjensisë gjatë qëndrimit në hotel

NË ÇMIM NUK PËRFSHIHET

a) Taksa turistike 1.5€ personi për natë e cila paguhet në recepsion.
b) Hyrjet ne muzke dhe lundrimet me anije gjate ekskursioneve

SHENIME:

DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë ose kartë Identitetit me vlefshmëri minimumi 3 muaj
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 11.99 vjeç per akomodim me 2 te rritur ne dhome përfitojnë 50% ulje
——————————
EKSKURSIONET
➤ 
Për realizimin e ekskursioneve duhet plotësohet një minimum për 25 persona për realizimin e tyre

——————————————————
INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse dëshironi dhomë me pamje anësore nga deti është me ekstra pagesë në vlerën 6€ nata/ personi
► Nëse dëshironi dhomë me pamje të plotë nga deti është me ekstra pagesë në vlerën 10€ nata/ personi
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
►Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Cmimet dhe disponueshmeria e muzeumeve, ekskursioneve dhe cdo aktivitet tjeter lokal mund te ndryshojne dhe jane pergjegjesi e vete Operatoreve Lokale qe mundesojne keto shitje.

Per cdo ndryshim ne lidhje me keto aktivitete, klienti lajmerohet perpara kryerjes se sherbimit.
——————————————————

 

 

FOTO TE HOTELIT

                 

Loading

Leave a Reply

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

©2017-2023 KINGS TRAVEL