Plazh ne CANJ ne hotel MONTE MARE 4 YJE ALL INCLUSIVE 399€

Plazh ne CANJ ne hotel MONTE MARE 4 YJE (vija e dyte te plazhit)

????Ekskursione te ndryshme cdo dite per te vizituar plazhe te ndryshme te Rivieres Malazeze.
** Budva
** Dubrovnik
** Kotor
** Ploce
** Plazhi Mbretereshes
** Ishulli Hawai
.
MUAJI QERSHOR
Nisje 26 Qershor — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 399€
MUAJI KORRIK
Nisje 1 Korrik — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 399 €
Nisje 6 Korrik — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 399 €
Nisje 11 Korrik — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 399 €
Nisje 16 Korrik — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 429 €
Nisje 21 Korrik — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 429 €
Nisje 26 Korrik — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 429 €
MUAJI GUSHT
Nisje 1 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 449 €

Nisje 6 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 449 €
Nisje 11 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 449 €
Nisje 16 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 449 €
Nisje 21 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 449 €
Nisje 26 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 449 €
Nisje 31 Gusht — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 399 €MUAJI SHTATOR
Nisje 5 Shtator — 6 Dite (5 Nete) — Cmimi 399 €

PROGRAMI I DETAJUAR

DITA 1: Plazh ne CANJ

-Nisja nga Tirana ne oren 6:00.
-Nisja nga Durresi ne oren 5:00.
-Nisja nga Shkodra ne oren 7:30
ne drejtim te Malit te Zi duke kaluar nga pika kufitare e Muriqanit.
*Ndalese per kafen e mengjesit pak km pasi te kalojme doganen dhe me pas vazhdimi i udhetimit per ne Canj, ne qytezen e bukur bregdetare te Malit te Zi. Plazhi i Canj-it eshte perla e Rivieres Malazeze. Me nje plazh me guraleca dhe ujin e kristalt ngjyre blu te thelle, Canji te ngjason me plazhet e bukura te Jugut tone si Jal dhe Himar. Nje lum qe buron nga malet perball deperton ne det duke e ndare ne gjysma, dhe gjelberimi rrethuese i jep me shume bukuri natyres se qytezes Canj.
*Kohe e lire per plazh dhe shijuar facilitetet e hotelit dhe sherbimin All Inclusive.

 

DITA 2: Plazh ne CANJ ose plazhi i Mbretereshes

*Kohe e lire per plazh dhe shijuar facilitetet e hotelit dhe sherbimin All Inclusive.

*Opsionale:  Mund te vizitoni Plazhin e Mbretereshes nese keni deshire (vajti – ardhje) behet vetem ma varka dhe kushton 5€. Informacion: Varkat nisen cdo 30 minuta.
Plazhi i mbretereshes ne Canj, eshte nje gji i virgjer me nje bukuri te rrallë, nje plazh unikal i Rivieres Malazeze qe duhet te vizitohet nga ju.
Ne mbremje mund te shetisni ne bulevardin buze detit te Canj duke frekuentuar lokalet dhe baret e zones.
Per rezervimin e varkave, guida do jete ne dispozicionin tuaj.

 

DITA 3: Plazh ne CANJ ose Ekskursion ne DUBROVNIK

*Kohe e lire per plazh dhe shijuar facilitetet e hotelit dhe sherbimin All Inclusive.

*Ekskursion në Dubrovnik . (Transporti i perfshire ne cmim)
Pas konsumit te mengjesit ne shoqerine  e guides nisemi nga hotelit drejt Dubrovnikut
Ne shoqerine e guides do te viziojme qytetin e mrekullueshem te Dubrovnikut, i cili cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut.  Raguza (emri i vjeter i Dubrovnikut) ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.
Vizita perfshin:
Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio,  Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit. Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001.
*Kthimi ne hotel ne mbremje, kohe e lire per te shijuar sherbimin All Inclusive ne hotel.
“Shenim: Dreka merret e paketuar me vete nga hoteli per klientet qe deshirojne te vijne ne eksursion

 

DITA 4: Plazh ne CANJ ose Eskursion ne Ploce dhe Kotor

*Kohe e lire per plazh dhe shijuar facilitetet e hotelit dhe sherbimin All Inclusive.

*Ekskursion: Plazh ne Ploce dhe Vizite ne Kotor. (Transporti i perfshire ne cmim)
Pas mengjesit ne hotel do udhetojme drejt Plazhit te Ploces, nje nder plazhet me te famshem te Budves, per lojerat e ndryshme ujore si Jet Ski, Parasilling, Banana Boat Ride, Fly Board, etj. Ne Ploce nuk mungojne gjithashtu edhe Schiuma Party me DJ vendas.
Pas plazhit ne Ploce, pasdite largohemi per te vizituar qytetin e Kotorit. Ne shoqerine e guides vizitojme kalane trekendore te Kotorit, duke pershkruar qytetin e vjete. Do te shikojme shtepi te ndryshme ne brendesi te kalase me stema familjesh feduale te gdhendura ne portat e shtepive, dhe katedralen e bukur te Kotorit.  Shetitja ne qytetin e vjeter mund te vazhdoje duke ecur mbi muret e kalase ose duke u ngjitur ne shtegun e vjeter qe te drejton ne majen e Kalase ku ndodhet citadela, pallati mbreteror i sunduesve te Kotorit (ku nder to permendim edhe mbretereshen Teuta).
Sipas deshires se grupit mund te organizojme shetitje me varka ne gjirin e Kotorit.
Pas vizites ne Kotor kthehemi ne hotel ne mbremje.
“Shenim: Dreka merret e paketuar me vete nga hoteli per klientet qe deshirojne te vijne ne eksursion

 

DITA 5: Plazh ne CANJ ose Ekskursion ne Budva – Shen Stefan – ishulli Hawai

*Kohe e lire per plazh dhe shijuar facilitetet e hotelit dhe sherbimin All Inclusive.

*Ekskursion: Plazh me anije ne Budva – Shen Stefan – ishulli Hawai.
*Pas mengjesit ne hotel, nga moli i Canj fillojme aventuren tone blu duke lundruar me anije nga Canj ne Budva. Mberritja ne Budva vizite e qytetit te vjeter te Budvas ne shoqerine e guides.
Plazhi i pare qe vizitojme ne kete lundrim do jete ishulli Shen Nikolla, i cilesuar ndryshe edhe si Ishulli “HAWAI”. Kohe e lire per plazh ne ishull.
Pas plazhit ne “Hawai” lundrojme drejt Shen Stefanit.  Mberritja ne Shen Stefan dhe kohe e lire per plazh afer ishullit, ku ju ftojme te hidheni nga anija ne ujin e kristalt te Adriatikut.
Vazhdimi aventures tone blu, ne plazhin e Mbretereshes. Kohe e lire per plazh dhe me pas kthimi ne Canj.
Ekskursioni starton nga Porti i Canjit ne oren 09:00 te mengjesit dhe kthimi 17:30. (Kjo shëtitje e mrekullueshme kushton 35 eur për të rritur dhe 25 eur për fëmijët (4 – 10 vjec).
“Shenim: Dreka merret e paketuar me vete nga hoteli per klientet qe deshirojne te vijne ne eksursion

 

 

DITA 6: Plazh ne CANJ

Kohe e lire per plazh ne Canj deri ne oren 17:00.
Nisja me pas per ne Shkoder, Tirane, Durres.

 

NË ÇMIM PËRFSHIHET

1) Akomodimi për 5 netë në Hotel Monte Mare 4 Yje, buzë plazhit, ne dhome me pamje nga detit.
2) Shërbimi All Inclusive në hotel (mengjes + dreke + darke + pijet pa limit + mes vakte).
3) Transferta Tiranë – Hotel – Tiranë.
4) Shezllonet e Pishines.
5) Shezllonet e Plazhit.
6) Spa e hotelit (sauna, hamam).
7) Asistenca nga stafi i agjensisë gjatë qëndrimit në hotel.
8 ) Ekskursioni ne Dubrovnik
9) Ekskursioni ne Kotor

NË ÇMIM NUK PËRFSHIHET

1) Hyrjet ne muzke dhe lundrimet me anije gjate ekskursioneve
2) Taksa lokale 1.30€ nata/person paguhet ne recepsion nga klienti ne momentin e check in.

——————————
EKSKURSIONET
➤ 
Për realizimin e ekskursioneve duhet plotësohet një minimum për 25 persona për realizimin e tyre

SHENIME:

Duhet të dini se:

DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë ose kartë Identitetit me vlefshmëri minimumi 3 muaj.
➤Per tu bere pjesemarres ne ekskursionin e Dubrovnik, ju nevojitet pasaporte me vlefshmëri minimumi 6 muaj.
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ 
Foshnje 0 – 1.99 vjec paguan 30€ shërbimi i transportit
➤ Fëmija i parë në moshën 2 – 11.99 vjeç paguan 100€
➤ Fëmija i dytë në moshën 2 – 11.99 vjeç paguan 200€

——————————————————

INFORMACIONE
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë e njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
►Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Cmimet dhe disponueshmeria e muzeumeve, ekskursioneve dhe cdo aktivitet tjeter lokal mund te ndryshojne dhe jane pergjegjesi e vete Operatoreve Lokale qe mundesojne keto shitje.

Loading

Leave a Reply

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

©2017-2023 KINGS TRAVEL